Będzie więcej jednokierunkowych ulic

5

PIASECZNO Gmina planuje wprowadzić nowy porządek organizacji ruchu na obszarze ograniczonym ulicami: Armii Krajowej, Księcia Janusza I Starego, Kilińskiego i Żeromskiego. Postój tylko w miejscach wyznaczonych, ograniczenie prędkości do 30 km/h

Urzędnicy tłumaczą, że pomysł na zmianę organizacji ruchu ma rozwiązać problem dzikiego parkowania. Mieszkańcy ulic Kauna i Orzeszkowej skarżyli się wielokrotnie na niewłaściwie zaparkowane samochody blokujące wyjazdy z posesji. Utrudnienia w ruchu stwarzają rodzice podwożący lub odbierający swoje pociechy z przedszkoli mieszczących się przy tych ulicach. Wyznaczone miejsca parkingowe mają rozwiązać ten problem

176 miejsc parkingowych

Na obszarze ograniczonym ulicami: Armii Krajowej, Księcia Janusza I Starego, Kilińskiego i Żeromskiego, postój będzie możliwy tylko i wyłącznie w miejscach wyznaczonych.
Łącznie takich miejsc mam być 176. Przewidziano 37 miejsc na ul. Orzeszkowej , 56 na ul. Emilii Plater , 39 na ul. Przedwiośnia i 44 na ul. Kauna.

Nowe ulice jednokierunkowe

Ulice Kauna, Emilii Plater, Przedwiośnia w całej długości staną się jednokierunkowe. Zaś na ul. Orzeszkowej będzie wprowadzony jeden kierunek tylko od ul. Wschodniej do Żeromskiego. Zmiany organizacji ruchu nie będą wymagały remontu ulic.
Na całym omawianym obszarze ma być ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nie przewiduje się zdemontowania istniejących spowalniaczy. Dodatkowo zwężenie jezdni i naprzemienne usytuowanie miejsc postojowych wymusi spowolnienie ruchu.

 

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nie napisaliście, że jest to dopiero projekt i można zgłaszać uwagi ?

    „Uwagi dotyczące proponowanych zmian można przesyłać do końca lutego na skrzynkę Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno [email protected].”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię