Będzie więcej miejsc parkingowych przy basenie

3

PIASECZNO Kilka dni temu rozpoczął się remont ulicy Sikorskiego, którą dojeżdża się do miejskiego basenu. Prace mają potrwać do końca sierpnia i kosztować około 1,2 mln zł


O remoncie ulicy Sikorskiego mówiło się od dawna. Pierwszy odcinek drogi od ul. Powstańców Warszawy do alei Róż został zamknięty w czwartek. W tej chwili trwają tam intensywne prace. Wykonawcy będą przebudowywali stopniowo całą ulicę wraz z chodnikami. Zostaną też uporządkowane miejsca parkingowe.
– Tych miejsc pojawi się więcej w bezpośrednim sąsiedztwie GOSiR-u – informuje radny Piotr Obłoza. – Mimo to zamierzam zawnioskować do burmistrza, aby przeanalizował pomysł objęcia tego terenu strefą płatnego parkowania. W tej chwili przed GOSiR-em często parkują mieszkańcy pobliskich bloków, a nam zależy na tym, aby były to osoby korzystające z oferty ośrodka sportu.
Ulica Sikorskiego zyska też nową nawierzchnię bitumiczną. Pojawią się na niej zatoki postojowe, a po bokach zostanie posadzona nowa zieleń.
– Na odcinku od GOSiR-u do Wojska Polskiego położymy nową nakładkę, bo na inne przeróbki nie wyrazili zgody mieszkańcy – dodaje Piotr Obłoza. – Ze względów bezpieczeństwa przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu Sikorskiego z al. Róż zostanie wyniesione. Nie zapomnimy też o podnoszących bezpieczeństwo spowalniaczach.
Być może w przyszłym roku zostanie wyremontowana także prostopadła do Sikorskiego aleja Róż. Według koncepcji droga zostanie poszerzona o około pół metra tak, aby po jej obydwu stronach było można parkować (pod skosem). Dzięki temu zabiegowi uda się stworzyć około 50 nowych miejsc postojowych.
– Remont drogi będzie kosztował około 1,5 mln zł – dodaje Piotr Obłoza. – Mam nadzieję, że uda się na to wygospodarować środki w przyszłorocznym budżecie.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Jak budowano GOSiR to nikt nie pomyślał, że na tych osiedlach będzie mieszkało tylu majętnych ludzi dysponujących znaczną liczbą samochodów. A teraz wprowadza się płatne parkowanie albo wstawia zakazy parkowania. Istne Eldorado, kraina zakazami i opłatami płynąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię