Będzie więcej pociągów! Co na to kierowcy?

3

PIASECZNO Od niedzieli zaczyna obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pomiędzy szczytami komunikacyjnymi dodatkowe składy będą docierały także do Piaseczna. Kolejna korekta rozkładu planowana jest na początku marca


Aktualne rozkłady jazdy pociągów SKM można znaleźć na stronie ztm.waw.pl

– Zmiany uwzględniają prośby pasażerów, a także planowane przez kolejarzy remonty – informuje Wiktor Paul z ZTM. Zwiększenie liczby połączeń kolejowych jest na rękę lokalnym samorządom, które chcą w przyszłości stawiać na ten środek transportu. Problemem mogą być tylko rejony, w których linia kolejowa krzyżuje się z ruchliwymi drogami. Już teraz niemiłosiernie zakorkowane są okolice przejazdów w Starej Iwicznej i Nowej Iwicznej. Możliwe, że gdy zacznie działać Centrum Edukacyjno-Multimedialne, podobny problem dotknie także mieszkańców Piaseczna.
– Dlatego już teraz analizujemy możliwość przebudowy skrzyżowania linii kolejowej z ul. Jana Pawła II tak, aby w przyszłości było ono bezkolizyjne – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Lepszym rozwiązaniem byłby pewnie tunel, bo na wiadukt w ul. Jana Pawła może być zbyt mało miejsca. Koncepcja przebudowy skrzyżowania powinna być gotowa do końca roku, aby potem można było poddać ją konsultacjom. Kolejną inwestycją rozważaną przez gminę jest budowa przejścia pieszo-rowerowego po południowej stronie Zalesia Górnego.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Centrum budują juz chyba 8 lat, przebudowa linii kolejowej to juz minimum dwa a ten geniusz teraz wpadł na to ze mogą byc korki w przyszłości. Jakby nie mozna było przewidzieć i zrobić tunel jak remontowali tory i zakorkowali całe Piaseczno jesienią 2016. Geniusze planowania, ręce opadają .

  2. Więcej pociągów z Piaseczna oznacza ograniczenie liczby połączeń za Piasecznem. Czyli dla mnie powrót do jazdy samochodem 🙁 A przecież kiedyś Marszałek Woj. Mazowieckiego planował SKM z Czachówka (8 km za Piasecznem !!!!).
    Tylko pasażerów żal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię