W powiecie piaseczyńskim i pruszkowskim po wczorajszych burzach doszło do największych awarii w dostawie prądu. – Wczoraj aż 150 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu – informuje Katarzyna Burda-Mazurek z wydziału warszawskiego PGE Dystrybucja S.A. – Dziś jest o już 40 tys., ale jeszcze dwie godziny temu było 50 tys. Sytuacja jest dynamiczna.

Zerwana linia energetyczna w Pilawie (zdjęcie z wczoraj)

Wczorajszy gwałtowny wiatr towarzyszący przelotnym burzom narobił wiele szkód w naszym powiecie. Połamane drzewa, poblokowane drogi, pozrywane dachy, poniszczone trakcje sieci energetycznej.
To właśnie awarie prądu dla wielu mieszkańców okazały się najbardziej dotkliwe. Do dziś część miejscowości pozbawionych jest prądu.
– Zostały poniszczone linie średniego i niskiego napięcia – tłumaczy Katarzyna Burda-Mazurek z wydziału warszawskiego PGE Dystrybucja S.A. – Najgorsza sytuacja jest w gminie Tarczyn. Mamy do wymiany kilkadziesiąt słupów, poszarpane i poniszczone przewody na liniach średniego napięcia. To właśnie na nich w pierwszej kolejności musimy usunąć awarię, by dopiero później przystąpić do naprawy linii niskiego napięcia – w więc tych bliżej odbiorców.

PGE Dystrybucja S.A. prosi mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.
– Pracujemy w trybie awaryjnym, wszystkie nasze ekipy techniczne są terenie i będą pracować aż do usunięcia ostatniej awarii – zapowiada Katarzyna Burda-Mazurek.
Niestety synoptycy zapowiadają dziś kolejne burze.
– W tej chwili zerwane linie są pozabezpieczne, ale gdyby na skutek warunków pogodowych miało dojść do kolejnych awarii to bardzo proszę o zachowanie ostrożności, niepodchodzenie do zerwanych przewodów i powiadamianie służb ratowniczych – apeluje Katarzyna Burda-Mazurek. – W tej chwili do nas jest bardzo trudno się dodzwonić, ponieważ linie telefoniczne są przeciążone, proszę więc w takcih sytuacjach kontaktować się także z policją czy strażą pożarną.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

  1. panowie w biurach zajmują się własnymi interesami. widać to po ilości obcych firm najmowanych przez rejony energetyczne które brane są do byle pierdoły. dlaczego obce są lepsze? o tym wiedzą najlepiej kierownicy oddziałów utrzymania sieci. linie pozostają zarośnięte. wozów pogotowia z roku na rok coraz mniej. w normalne dni, kiedy nie ma awarii faktycznie, po telefonie pogotowie pojawiło się w niecałą godzinę. mili, uśmiechnięci skłonni coś doradzić na przyszłość. ich dobry humor mimo padającego deszczu świadczy o tym że to co robią traktują poważnie. w biurze kiedy chcieliśmy załatwić prąd na działkę do domu dostaliśmy nazwisko pana który załatwia to szybciej, mimo że o to nie prosiliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię