Bezbłędny ligowy debiut Dziewcząt Młodszych

0

PIŁKA RĘCZNA, KS VICTORIA PIASECZNO – MKRS WISŁA MACIEJOWICE 20:10 (13:6), MKS KARCZEW – KS VICTORIA PIASECZNO 7:24 (2:12) Dziewczęta Młodsze rocznik 2012 i młodsze z KS Victoria Piaseczno zaliczyły niesamowity debiut na ligowych parkietach. Wcześniej brały wprawdzie udział w wielu turniejach towarzyskich, ale dopiero podczas zawodów w Karczewie miały okazję rozegrać swoje pierwsze w życiu oficjalne mecze w ramach Warszawsko-Mazowieckiej Ligi Dziewcząt Młodszych

Jak się okazało, młode szczypiornistki nie miały żadnej tremy, zaprezentowały pełnię posiadanych już – niemałych umiejętności – i w pokonanym polu pozostawiły rywalki z MKRS Wisły Maciejowice oraz gospodynie turnieju z MKS Karczew. Inauguracyjne spotkanie z zespołem MKRS Wisła Maciejowice rozpoczęło się idealnie, gdyż pierwsze sześć bramek padło łupem zawodniczek z Piaseczna. Dalsza część meczu to już spokojna kontrola wyniku i… systematyczne powiększanie przewagi.

Do przerwy przewaga Victorii wynosiła siedem trafień, natomiast po ostatnim gwizdku sędziego tablica wyników wskazywała różnicę 10 bramek. Drugie spotkanie z zawodniczkami MKS Karczew było z kolei wyrównane jedynie do piątej minuty (remis 2:2). Pozostała część pierwszej połowy to już totalna dominacja reprezentantek Piaseczna – aż 10 kolejnych zdobytych bramek sprawiło, że końcowy wynik był już w zasadzie rozstrzygnięty. Mimo ogromnej przewagi, dziewczęta nadal nie zwalniały jednak tempa, dalej konsekwentnie powiększały przewagę i ostatecznie wygrały imponującą różnicą siedemnastu trafień.

Udane rozpoczęcie ligowej przygody dla naszych dziewcząt jest tym bardziej cenne, że duży wkład w osiągnięte wyniki miały absolutnie wszystkie zawodniczki, a aż dziewięć z nich wpisało się na listę strzelczyń. W sezonie 2023/2024 rozgrywkach w kategorii dziewcząt młodszych bierze udział 17 zespołów z całego Mazowsza podzielonych na cztery grupy, a w fazie eliminacyjnej zawodniczkom Victorii do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje ligowe – 26 listopada w Siedlcach i 28 listopada w Piasecznie.