Bezdomne psy i koty trafią do schroniska Na Paluchu

PIASECZNO Wczoraj burmistrz Piaseczna oraz wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali porozumienie w sprawie bezdomnych zwierząt, dzięki któremu bezpańskie czworonogi z gminy Piaseczno trafiać będą pod opiekę Schroniska na Paluchu.


– Od dzisiaj piaseczyńskie bezdomne psy i koty będą trafiać do schroniska dla zwierząt Na Paluchu – cieszy się wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Podpisane porozumienie jest dopełnieniem systemu opieki nad zwierzętami gminy Piaseczno obok realizowanego programu sterylizacji, programu wszczepiania czipów identyfikacyjnych oraz umowy na opiekę nad zwierzętami rannymi – dodaje. – Kiedy kilka miesięcy temu wraz z komendantem Straży Miejskiej wizytowaliśmy schronisko, już wiedziałem że musimy współpracować z Warszawą w zakresie opieki nad zwierzętami. Cieszę się, że negocjacje dobiegły końca.
Schronisko na Paluchu to m.in. cała klinika weterynaryjna i wypracowany system adopcyjny. Z paluchem współpracuje ponad 280 wolontariuszy.

 

AB/ fot. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze bardzo, bo nie wszyscy szukając zagubione zwierzę pojadą na drugi koniec kraju. Cieszę się ogromnie, że jak znajdę biedactwo jakieś błąkające się, będę spokojna, to trafi w dobre miejsce, gdzie nikt więcej go nie skrzywdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię