Bezdomne psy i koty trafią do schroniska Na Paluchu

2

PIASECZNO Wczoraj burmistrz Piaseczna oraz wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali porozumienie w sprawie bezdomnych zwierząt, dzięki któremu bezpańskie czworonogi z gminy Piaseczno trafiać będą pod opiekę Schroniska na Paluchu.


– Od dzisiaj piaseczyńskie bezdomne psy i koty będą trafiać do schroniska dla zwierząt Na Paluchu – cieszy się wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Podpisane porozumienie jest dopełnieniem systemu opieki nad zwierzętami gminy Piaseczno obok realizowanego programu sterylizacji, programu wszczepiania czipów identyfikacyjnych oraz umowy na opiekę nad zwierzętami rannymi – dodaje. – Kiedy kilka miesięcy temu wraz z komendantem Straży Miejskiej wizytowaliśmy schronisko, już wiedziałem że musimy współpracować z Warszawą w zakresie opieki nad zwierzętami. Cieszę się, że negocjacje dobiegły końca.
Schronisko na Paluchu to m.in. cała klinika weterynaryjna i wypracowany system adopcyjny. Z paluchem współpracuje ponad 280 wolontariuszy.

 

AB/ fot. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze bardzo, bo nie wszyscy szukając zagubione zwierzę pojadą na drugi koniec kraju. Cieszę się ogromnie, że jak znajdę biedactwo jakieś błąkające się, będę spokojna, to trafi w dobre miejsce, gdzie nikt więcej go nie skrzywdzi.

  2. bzdura Panie Putkiewicz, znalazłam bezdomnego kota 3miesięcznego na ulicy między autami, a panowie ze Straży Miejskiej w Piasecznie nie wezmą bo koty żyją wolno,a oni tylko do tych po wypadkach przyjeżdzają,albo po martwe….,wiec tym tokiem myślenia ,czekajmy az go przejedzie auto, wtedy pieniądze z budżetu państwa bedą słusznie wydane…Opadaja rece do ziemi…Panie Putkiewicz Jakie porozumienie, dlaczego pytam to nie działa w praktyce?! a może to wielka ściema byle sie lansować,bo ludzie wierzą w ten lukier pozornych działań na rzecz przyrody i zwierząt…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię