Bezdomne zwierzęta pod opieką Fundacji Animal Rescue

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Od 1 marca na terenie gminy Konstancin-Jeziorna podmiotem odpowiedzialnym za wyłapywanie bezdomnych zwierząt, zapewnienie im opieki oraz miejsca w schronisku jest Fundacja Animal Rescue Poland z Piaseczna. Do przetargu rozpisanego przez władze stanął tylko jeden podmiot.

Gmina Konstancin-Jeziorna zawarła nową umowę na wyłapywanie bezdomnych zwierząt, zapewnienie im opieki oraz miejsca w schronisku. Od 1 marca jest za to odpowiedzialna Fundacja Animal Rescue Poland z Piaseczna, która jako jedyna wystartowała w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez gminę. Umowa z Fundacją Animal Rescue Poland obowiązuje do 31 grudnia 2023 r.,  jej wartość to 349 950 zł.

Do Schroniska w Celestynowie

Zgodnie z zapisami umowy, bezdomne lub błąkające się po gminie psy i koty są odławiane przez fundację wyłącznie na zgłoszenie Straży Miejskiej tel.: 22 484 24 91 lub pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa magistratu tel.: 22 484 24 21 – w godzinach pracy urzędu. Następnie zwierzęta trafiają do schroniska w Celestynowie, gdzie przechodzą 14-dniową kwarantannę. Jeśli nie zgłosi się po nie właściciel, zostaną przeznaczone do adopcji.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię