Bezpieczeństwo wewnętrzne na studiach I stopnia – opis kierunku. O tym warto wiedzieć

0

Chcesz w przyszłości pracować w administracji wojskowej albo w firmie zajmującej się ochroną osób lub mienia? W takim razie jedynym słusznym kierunkiem jest bezpieczeństwo wewnętrzne. To studia I stopnia o charakterze interdyscyplinarnym, na których studenci poznają zagadnienia z zakresu sytuacji geopolitycznej, kryminologii czy analizy śledczej cyfrowych nośników danych.

Studia licencjackie z bezpieczeństwa wewnętrznego – opis kierunku

Co warto wiedzieć, zanim zapiszesz się na bezpieczeństwo wewnętrzne? Studia licencjackie trwają 6 semestrów i oferują 3 specjalności: zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo publiczne i cyberbezpieczeństwo. Nie musisz się ograniczać wyłącznie do jednej z nich. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy, to możesz zdecydować się na realizację dodatkowej specjalności (płatnej).

Bezpieczeństwo wewnętrzne – jak potwierdza opis kierunku – to studia, których absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w administracji publicznej i wojskowej, podmiotach gospodarczych, straży granicznej, policji, komercyjnych firmach ochrony osób i mienia, a także w sektorach IT (jeśli wybierzesz specjalność z cyberbezpieczeństwa).

Bezpieczeństwo wewnętrzne – przedmioty

Czego uczą się studenci bezpieczeństwa wewnętrznego? Lista przedmiotów – jak na studia I stopnia przystało – jest całkiem długa i różni się w zależności od wybranej specjalności. Na liście ogólnych tematów znajdziesz np.:

  • technologie informacyjne i komunikacyjne,
  • bezpieczeństwo wewnętrzne UE,
  • podstawy bezpieczeństwa gospodarczego,
  • ochronę danych osobowych i informacji niejawnych,
  • metodologię badań w bezpieczeństwie,
  • bezpieczeństwo społeczne,
  • zagrożenia asymetryczne i hybrydowe.

Studenci specjalności z zarządzania kryzysowego uczą się dodatkowo o komunikacji w sytuacjach kryzysowych, ocenie stanu poszkodowanego, organizacji procesów ewakuacji czy psychologii sytuacji kryzysowych. W przypadku cyberbezpieczeństwa moduł specjalnościowy obejmuje takie zagadnienia, jak cyberataki i wykrywanie ataków, regulacje prawne w zakresie cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwo systemów komputerowych. Z kolei na specjalności z zakresu bezpieczeństwa publicznego lista tematów obejmuje m.in. ochronę i bezpieczeństwo e-biznesu, kryminalistykę z detektywistyką czy zagrożenia i zwalczanie przestępczości transgranicznej.

Studia online z bezpieczeństwa wewnętrznego – czy warto?

W ostatnich latach studenci zdobyli możliwość zdobywania wykształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki temu możesz zapisać się na studia online z bezpieczeństwa wewnętrznego, które pozwalają połączyć naukę z pracą na pełny etat, realizacją obowiązkowych na licencjacie praktyk czy podróżowaniem. E-learning to również dobra propozycja dla osób z niepełnosprawnościami, dla których codzienna wizyta na uczelni jest albo znacznie utrudniona, albo całkowicie niemożliwa. Jeżeli interesują cię studia online z bezpieczeństwa wewnętrznego, to opis kierunku i ważne informacje znajdziesz na tej stronie: https://studia-online.pl/kursy/4869170.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię