Bezpieczny przejazd na wakacje

0

LESZNOWOLA PKP PLK zainicjowały ogólnopolską akcję „Bezpieczne piątki”, która ma skutkować zwiększeniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Kilka dni temu kolejarze odwiedzili także przejazd w Nowej Iwicznej, gdzie edukowali kierowców i przechodniów


Ignorowanie znaku stopu, czerwonego światła, a także omijanie rogatek, pośpiech i nieuwaga to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych.
W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” apelujemy do kierowców, aby jeździli zgodnie z przepisami, zachowali rozsądek i byli ambasadorami bezpieczeństwa – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP PLK. – Od trzech lat umieszczamy w rejonie przejazdów żółte naklejki z dodatkowymi informacjami, które mogą uratować życie. Każdy powinien je znać, gdyż rozwiązanie się sprawdziło i wielokrotnie pozwalało zapobiec tragedii na torach – dodaje.
Kilka dni temu kolejarze w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd” zainicjowali akcję pod nazwą „Bezpieczne piątki”. Ma ona uświadomić kierowcom wyjeżdżającym na wakacje czy weekend, że pośpiech, nieostrożność i brawura w rejonie torów są niewskazane i mogą doprowadzić do tragedii. Organizowane od kilku lat kampanie informacyjne zaczynają odnosić skutek. W 2020 r. o 15 proc. zmniejszyła się liczba wypadków z pojazdami na przejazdach kolejowo-drogowych w porównaniu do roku 2019. Odnotowano 158 takich zdarzeń, podczas gdy w roku 2019 było ich 185. Od 1 lipca do 31 sierpnia ubiegłego roku na przejazdach doszło do 25 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 4 zostały ciężko ranne.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię