Bezpieczny senior. Jak właściwie zachowywać się na drodze?

5

PIASECZNO W poniedziałek w w urzędzie gminy odbyło się spotkanie z seniorami, w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. W naszym kraju zaczyna przybywać starszych osób, które szczególnie narażone są na wypadki i różnego rodzaju zdarzenia. Kampania ma uświadomić im zagrożenia oraz nauczyć, jak je minimalizować


Podczas warsztatów znakowano i doposażano rowery

– Temat bezpieczeństwa wśród seniorów nie jest dla nas nowy – podkreśliła na samym początku wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. – Już w ubiegłym roku prowadziliśmy w sołectwach spotkania dla osób starszych dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas których rozdawaliśmy seniorom odblaski.
W trakcie spotkania wiele mówiono o tragicznych statystykach. Tylko w ubiegłym roku w różnego rodzaju zdarzeniach na terenie powiatu piaseczyńśkiego zginęło 12 osób powyżej 60. roku życia, a 30 kolejnych zostało rannych. W całym kraju śmierć na drogach poniosły 2862 osoby.
– W tym roku statystyki są już dla nas lepsze – uspokajał przybyłych mł. insp. Robert Pach, komendant powiatowy. Wypadków i ofiar jest mniej. Mam nadzieję, że uda się nam utrzymać tę tendencję.
Podczas prelekcji dużo mówiono o kształtowaniu odpowiednich postaw i zachować wśród uczestników ruchu drogowego, ale także znajomości przepisów i obowiązku ich przestrzegania, co ogranicza niebezpieczne zdarzenia. Na zewnątrz strażnicy miejscy znakowali rowery, których przyprowadzono w sumie kilkanaście. Zorganizowano także bezpłatny serwis rowerowy, gdzie mechanik nie tylko dokonywał drobnych napraw i regulacji jednośladów, ale także wyposażał je w elementy odblaskowe.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Tak, tak, (niestety) korzystałem z takiego serwisu w ubiegłym roku podczas pikniku rowerowego… Panowie jedyne co potrafili zrobić to odciąć nadmiar linki od przerzutki. O regulacji przerzutek, hamulców to sobie można pomarzyć. Efekt był taki, że musiałem ponieść koszt i oddać po tym nieszczęsnym „serwisie” rower do innego serwisu.

    Ciekawe czym znakują rowery… Pewnie dewastują je dłutem nazywającym się Dremel… Może pomyśleliby Państwo nad wprowadzeniem znakowania, które nie uszkadza w sposób trwały ramy rowerowej?

    Kolejna akcja, tylko po to, aby się odbyła…

  2. Nie róbcie z seniorów debili, sami za chwilę będziecie seniorami. Zgadzam się z przedmówcą: „akcja dla akcji..” Tutaj pięknie nazywani seniorzy a w innym urzędniczym gronie „staruchy”i „stare rupiecie”.

  3. To ta pani co sie na rowerze wywaliła ? A to seniorzy mają być mniej rozgarnięci-? kobieto zacznij od siebie…Te pomysły chyba tylko pomagają wyprowadzić kasę z budżetu !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię