Bezpieczny Senior

0

PIASECZNO Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie po raz kolejny przeprowadzi skierowaną do seniorów akcję edukacyjną “Bezpieczna Gmina – Bezpieczne Piaseczno”.

– Oszuści wykorzystujący metodę “na wnuczka” i “na policjanta” są wciąż aktywni dlatego postanowiliśmy przypomnieć seniorom o zasadach, których trzeba przestrzegać aby nie zostać oszukanym – mówi Hanna Kułakowska-Michalak.

W związku z tym, że metody działania przestępców zmieniają się nieustannie, w tym roku do spotkań edukacyjnych dodaliśmy zagadnienie dotyczące bezpieczeństwa użytkowania kart płatniczych, które coraz częściej wykorzystują seniorzy w codziennym życiu.

W ramach akcji “Bezpieczna Gmina – Bezpieczne Piaseczno” odbędzie się 10 spotkań z organizacjami senioralnymi, a 11 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w Klubie Seniora w Zalesiu Górnym, odbędzie się debata poświęcona bezpieczeństwu z udziałem Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno – Hanny Kułakowskiej-Michalak oraz Komendanta Powiatowego Policji – mł. Insp. Roberta Pacha. Debata będzie okazją do rozmowy z mieszkańcami o bolączkach związanych z bezpieczeństwem w najstarszej grupie naszych mieszkańców oraz do poznania nowego kierownika jednostki policji w Zalesiu Górnym.

Na terenie gminy, a także w internecie eksponowane będą plakaty poświęcone podstawowym zasadom bezpieczeństwa, którymi kierować powinni się seniorzy. Na spotkaniach z kolei rozdawane będą ulotki specjalnie przygotowane na tę akcję.

Biuro Promocji i Informacji 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię