KONSTANCIN-JEZIORNA Ośrodek w Kierszku rozpoczął nabór dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, w wieku 5-18 lat, do nieodpłatnego programu obejmującego nowoczesną diagnostykę i rehabilitację


– Nasza oferta jest bezpłatna, ponieważ zostanie sfinansowana z funduszy unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 – informuje Katarzyna Strzałka-Goć, dyrektor generalny Centrum Rehabilitacji Constance Care w Kierszku k. Konstancina.

Właśnie rozpoczyna się nabór dzieci w wieku 5-18 lat. Rehabilitacja odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-20 oraz częściowo w weekendy w siedzibie CR Constance Care w Kierszku przy ul. Działkowej 125. Natomiast kwalifikacje i badania wstępne prowadzone będą przez NZOZ w Warszawie przy ul. Krasińskiego 41 a (który jest partnerem w projekcie). Każde zakwalifikowane dziecko będzie miało indywidualnie zaplanowane zajęcia (2 razy po 15 sesji terapeutycznych z wykorzystaniem robota) oraz ich częstotliwość. Maksymalnie dzieci mogą uczestniczyć w 5 cyklach terapeutycznych, każdy po 15 sesji (czyli łącznie nawet 75 terapii z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia).
Program „Nowoczesna diagnostyka i rehabilitacja dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym” jest 3-letni i będzie polegał na terapii chodu z wykorzystaniem najnowszych, robotycznych urządzeń do rehabilitacji.

– Dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym mają zaburzony wzorzec chodu, dlatego terapia ma na celu pomóc w poprawie tego wzorca, czyli ułatwić samodzielne chodzenie w sposób możliwe najbardziej zbliżony do prawidłowego – tłumaczy Katarzyna Strzałka-Goć. – Oddajemy do dyspozycji pacjentów najbardziej zaawansowanego stacjonarnego robota do edukacji i reedukacji chodu: G-EO System, który potrafi, jako jedyne dostępne urządzenie, odwzorować prawidłowy chód nie tylko po płaskiej nawierzchni, ale również uczy wchodzenia i schodzenia po schodach. W naszym województwie to jedyny taki robot, a w Polsce są jeszcze tylko 2 takie urządzenia – objaśnia pani dyrektor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię