Bezpłatna szkoła rodzenia w szpitalu św. Anny w Piasecznie

1

PIASECZNO Dziś szpital św. Anny w Piasecznie uruchamia bezpłatną szkołę rodzenia dla przyszłych mam. Ze szkoły może skorzystać każda kobieta od 21 tygodnia ciąży.

Szkoła oferuje szeroki, ponadstandardowy program zajęć, a każde zagadnienie omawiane będzie przez osobnego wykładowcę – specjalistę w swojej dziedzinie.

Zależało nam, aby w programie naszej szkoły zostały omówione wszystkie możliwe tematy, które nurtują przyszłe mamy. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć zajęcia w szkole o kwestie związane ze znieczuleniem, emocjami w ciąży i po porodzie, a także bardzo ważne ćwiczenia praktyczne. Dodatkowo uatrakcyjniliśmy spotkania o panel dotyczący masażu Shantala – mówi Ewa Ciechowicz, położna koordynująca szkołą rodzenia – Co ważne, postanowiliśmy, aby każdy temat prowadzony był przez specjalistę w danej dziedzinie. Zadbaliśmy o to, aby wybrane osoby były ekspertami w poruszanym temacie, a co najważniejsze, aby miały doświadczenie zdobyte przez lata pracy w szpitalu. Ważne jest, aby przyszłe mamy były dobrze poinformowane i „zaopiekowane”, aby czuły się pewnie i komfortowo w czasie porodu i po porodzie – dodaje.

W programie zajęć znajdą się:
1. Omówienie tematów z zakresu: ciąża, poród, połóg, pielęgnacja noworodka, laktacja
2. Ćwiczenia praktyczne z zakresu: aktywność w porodzie, pielęgnacja noworodka, pierwsza pomoc noworodka, laktacja
3. Instruktaż masażu Shantala
4. Ćwiczenia mięśni dna miednicy
5. Emocje w ciąży, w porodzie i po porodzie
6. Formy łagodzenia bólu porodowego

Szkołę rodzenia prowadzą specjaliści:
1. Ewa Ciechowicz – położna, koordynator szkoły rodzenia
2. Anna Kwiatkowska – położna, doradca laktacyjny,
3. Paulina Gano – położna, instruktor masażu Shantala,
4. Katarzyna Rogowska – położna, terapeuta uroginekologii
5. Piotr Barabaniec – ratownik, pierwsza pomoc noworodka
6. Adriana Dąbrowska – psycholog, psychodietetyk
7. Krystyna Zdziechowska – anestezjolog, znieczulenie do porodu

Zajęcia szkoły rodzenia odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki  w dwóch turach – o godz. 16:00 lub od 17:30. Start 6 października, szpital św. Anny w Piasecznie, ul. Mickiewicza 39.

Szpital planuje także przeprowadzenie kolejnych tur szkoły rodzenia w późniejszych terminach. Zainteresowane mamy (nie tylko z Piaseczna, lecz z całej aglomeracji warszawskiej, a nawet całej Polski) chęć wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach szkoły rodzenia mogą zgłaszać telefonicznie: 661 300 190.

1 KOMENTARZ

  1. Szkoła może jest bezpłatna, ale czy ktoś napisze głośno, że każda rodząca w tymże szpitalu ,,daje dobrowolnie” położnej 1500 zł za lepszą opiekę?
    Mój email znany jest redakcji…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię