Bezpłatne warsztaty dla młodych

2

PIASECZNO Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zorganizowała w urzędzie gminy bezpłatne warsztaty „Start w Twoją Przyszłość”. Młodzi ludzie mogli dzięki nim lepiej zrozumieć działanie współczesnego rynku pracy

Inicjatorką wydarzenia była Sara Miszewska, obecnie działająca w organie doradczym młodzieżowej rady.

O tych warsztatach myślałam już półtora roku temu – mówi Sara Miszewska. – Osoby w moim wieku zaczynają pracować, ale nie wiedzą za bardzo jakie mają możliwości, przez co sporo tracą już na samym starcie swojej zawodowej drogi. Przekonałam się o tym zresztą sama – nie byłam np. świadoma tego, że powinnam się zarejestrować jako bezrobotna, bo inaczej nie mam ubezpieczenia.

Danuta Świetlik, dyrektor PUP w Piasecznie i Michał Iwan, przewodniczący pierwszej Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno

W przygotowanie imprezy włączyły się również Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie, Gmina Piaseczno, Urząd Skarbowy w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.
Na początek głos zabrały przedstawicielki miejscowego urzędu pracy. Beata Guz i Anita Chomik, specjalistki ds. Ewidencji i świadczeń opowiedziały o tym jakie korzyści daje status osoby bezrobotnej, a Danuta Świetlik, dyrektor PUP w Piasecznie i Marzanna Szaławińska. specjalistka ds. programów podzieliły się swoją wiedzą o zawodach deficytowych i zaprezentowały różne formy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych. O umowach o prace opowiedziała z kolei Ewelina Gołąb, nauczyciel pdg w technikum nr 1 w Piasecznie, a w zawiłości prowadzenia własnej działalności gospodarczej wprowadzili wszystkich obecnych Anna Olesińska, kierownik działu i Piotr Michałowski, starszy ekspert skarbowy z Urzędu Skarbowego. Na zakończenie warsztatów wystąpił Michał Iwan, przewodniczący pierwszej Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Byłem gościem panelu ,,Czy można osiągnąć sukces w młodym wieku?” – mówi Michał Iwan. – Podczas wystąpienia chciałem, swoim przykładem, zainspirować młodych ludzi by szukali dróg i próbowali swoich sił. Uważam, że organizacja tych warsztatów to świetna inicjatywa. To bardzo ważne by młodzi ludzie mieli dostęp do merytorycznej wiedzy i możliwości, które czekają na nich na rynku pracy. Mam nadzieję, że takie wydarzenia wpiszą się cyklicznie w działanie młodzieżowej rady i będą organizowane dla różnych grup wiekowych. Edukacja biznesowa to coś, czego brakuje w szkołach i warto, by rozwijać kompetencje uczniów w tym kierunku.

Grzegorz Tylec

2 KOMENTARZE

  1. Super- by było wiedzieć o tym PRZED faktem,bo zakładam, że nie była to impreza zamknięta. Bez informacji ogólnodostępnej np,na łamach kuriera, uniemożliwiacie udział.Wiedzieli jak widać nieliczni…
    Jak ciekawy projekt-to cicho -sza…a fajerwerki PO fakcie .Nie podoba mi się to.Dajcie szansę WSZYSTKIM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię