Bezpłatny dostęp do wielospecjalistycznej diagnostyki dla dzieci. Zobacz czy przysługuje również Twojemu dziecku

0

LESZNOWOLA Dzieci mieszkające na terenie gminy Lesznowola mogą wziąć udział w bezpłatnym projekcie „Dziecięcy Równy Start”. Dzięki programowi dzieci zostaną przebadane przez wielu specjalistów

 

Program „Dziecięcy Równy Start”  oferuje bezpłatną diagnostykę u specjalistów: logopedów, fizjoterapeutów, neurologopedów oraz terapeutów integracji sensorycznej i jest realizowany w NEURO Przychodni Specjalistycznej – Oddział Zamienie, ul. Edisona 3 lok. 1U, 05-500 Zamienie.

 

Czym dokładnie jest program „Dziecięcy Równy Start”?

 

To inicjatywa, która ma na celu wsparcie rozwoju dzieci poprzez dostęp do wielospecjalistycznej diagnostyki, wczesne rozpoznawanie ewentualnych trudności i udzielenie wsparcia terapeutycznego.

 

Specjaliści są gotowi pomóc w obszarach takich, jak:

  1. Logopedia – wsparcie w rozwoju mowy i komunikacji, wady wymowy, jąkanie, mutyzm wybiórczy, zaburzenia przetwarzania słuchowego (APD), trudności w nauce, dysleksja, neofobie żywieniowe, terapia zaburzeń jedzenia.
  2. Fizjoterapia – pomoc w poprawie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, apraksja, diagnostyka wad postawy.
  3. Neurologopedia – rehabilitacja dla dzieci z trudnościami w rozwoju mowy i komunikacji o podłożu neurologicznym (spektrum autyzmu, afazja dziecięca, niepełnosprawności sprzężone, zespoły genetyczne).
  4. Terapia integracji sensorycznej (SI) – pomoc w radzeniu sobie z problemami związanymi z przetwarzaniem sensorycznym.

 

Kto może skorzystać z akcji?

 

„Dziecięcy Równy Start” jest dostępny dla dzieci mieszkających na terenie Gminy Lesznowola i realizowany w NEURO Przychodni Specjalistycznej – Oddział Zamienie.

Jeśli zauważacie, że Państwa dziecko potrzebuje pomocy – diagnostyki w jednym z wyżej wymienionych obszarów, zachęcamy do skorzystania z tej inicjatywy.

Jak się zarejestrować?

Aby skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, należy zadzwonić pod numerem telefonu: +48 699 980 499.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię