Bezprawne zajęcie pasa drogowego wzdłuż Puławskiej. Znamy finał sprawy!

2

PIASECZNO W maju 2019 roku komitet wyborczy ówczesnego kandydata na europosła Andrzeja Halickiego nielegalnie zajął pas drogowy wzdłuż ul. Puławskiej na wjeździe do Piaseczna, umieszczając na słupach oświetleniowych plakaty z podobizną kandydata. Okazuje się, że bezprawne działania komitetu pozostały bez konsekwencji


W pierwszej połowie maja 2019 roku na słupach oświetleniowych wzdłuż ulicy Puławskiej pojawiły się plakaty z podobizną kandydata na europosła Andrzeja Halickiego. Wielu kierowców było tym zbulwersowanych. Twierdzili, że plakaty ich dekoncentrują. Gmina Piaseczno poinformowała, że wydała zgodę na umieszczenie plakatów na latarniach, które są jej własnością. Jednak słupy stoją w pasie drogi krajowej, a więc na terenie znajdującym się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– Te reklamy zostały umieszczone w pasie drogowym bez naszej wiedzy i są niezgodnie z obowiązującymi przepisami – twierdziła wówczas Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. GDDKiA wezwało więc komitet wyborczy Andrzeja Halickiego do usunięcia reklam do 21 maja. Nakaz został jednak zignorowany.
– Usuniemy więc te reklamy sami, już zaczęliśmy to robić – informowała rzeczniczka.
Traktujemy to działanie jako nielegalne zajęcie pasa drogowego, za co grożą wysokie kary – przestrzegała.
Kilka dni temu zapytaliśmy, czy sprawa znalazła już swój finał i czy komitet został obarczony przez GDDKiA jakimiś kosztami.
– W związku z usunięciem reklamy – po upomnieniu właściciela – z terenu pasa drogowego drogi krajowej 79, postępowanie stało się bezprzedmiotowe – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię