Bezwzględna walka z driftem! Zatrzymano prawo jazdy kierowcy bmw, poszedł wniosek do sądu

8

PIASECZNO Policjanci z piaseczyńskiej drogówki, prowadzą na terenie powiatu, działania przeciwdziałające niebezpiecznym i agresywnym stylom jazdy. Amatorzy „driftu” nie pozostaną bezkarni.

Funkcjonariusze z piaseczyńskiej drogówki patrolowali ulice Piaseczna. Była to załoga, wyznaczona do natychmiastowego reagowania na wszelkie przejawy piractwa drogowego. Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem bacznie zwracali uwagę na zachowania kierowców, wypatrujący tych, których jazda mogłaby stwarzać zagrożenie na drodze.
Patrolując ulicę Energetyczną w Piasecznie, mundurowi zauważyli osobowe bmw, wjeżdżające na rondo obok centrum handlowego. Nagle samochód przyśpieszył i w kontrolowanym poślizgu objechał skrzyżowanie w czasie gdy na rondzie znajdowali się inni uczestnicy ruchu.
Policjanci natychmiast przystąpili do działania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Po rozpoczęciu kontroli okazało się, że za kierownicą bmw siedział 22- letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz skierowano wniosek o ukaranie do sądu.
Policjanci apelują o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych.

KPP/AB

8 KOMENTARZE

  1. Jakie stworzył zagrożenie ? Skoro zrobił to w sposób kontrolowany. Każdy może stworzyć zagrożenie: czy rozmawiając przez telefon, czy nie sygnalizując skrętu itp itp

  2. Zagrożenie dla innych na rondzie bliskie zeru może tylko dla tych co dojeżdżają do ronda . Nie powinien fakt to nie tor. Pozabierać wszystkim uprawnienia to kolumny rządowe nie będą miały na kogo wpadać . Ale tez z vat I akcyzy opłaty paliwowej nie wpadna 💰.

  3. Bzdura 90 % kierowców nie potafi opanować auta w kontrolowanym poślizgu. A to jest podstawa do jazdy samochodem.
    Może nazwijmy to inaczej wyprowadzanie auta z poślizgu a to jużrobi różnice bo na kursie uczą jak zdać egzamin a nie jak umieć jezdzic.

    • Podstawą jazdy samochodem jest przewidywanie sytuacji na drodze i nietworzenie sytuacji niebezpiecznych. Jakoś nie mam problemu z “opanowywaniem auta w kontrolowanym poślizgu” (po co mi kontrolowany poślizg w ogóle?), mimo że jeżdżę tylnonapędówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię