Biblioteka coraz bardziej otwarta! Od poniedziałku na nowych zasadach

0

PIASECZNO Od 15 czerwca Biblioteka Publiczna w Piasecznie będzie działać na nowych zasadach

Od poniedziałku otwarte zostaną trzy kolejne filie: w Zalesiu Dolnym, Jazgarzewie i Złotokłosie. Jednocześnie na wznowienie działalności filii w Bogatkach oraz punktów bibliotecznych w Bobrowcu, Chojnowie i Gołkowie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Wszystkie działające placówki będą czynne w nowych godzinach: poniedziałek 12 – 19, wtorek 9 -16, środa 12 – 19, czwartek 9 – 16 i piątek 12-18.
Czytelnicy będą mieli wolny dostęp do biblioteki – mówi Urszula Bąkowska, specjalista ds. promocji Biblioteki Publicznej w Piasecznie. – Będą mogli sami przeglądać i wybrać książki oraz swobodnie poruszać się między regałami.
Obowiązkowe pozostaje zakładanie maseczek oraz dezynfekcja rąk po wejściu do biblioteki.
Czytelnicy będą mogli korzystać z czytelni z zachowaniem środków bezpieczeństwa (jedna osoba przy stoliku może pracować na własnym sprzęcie np. komputerze, tablecie) – nie będzie dostępu do komputerów bibliotecznych. Na razie nie ma także możliwości korzystania z toalet w budynkach bibliotek.
W wakacje w placówkach bibliotecznych planowane są zajęcia zorganizowane dla niewielkich grup dzieci i młodzieży – zapowiada Urszula Bąkowska. – Obowiązywać będą zapisy.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię