Biblioteka w Jeziornie to już nie będą jedynie książki w ciasnym i nieprzyjaznym pomieszczeniu

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Zgodnie z zapowiedzią, jak tylko rada miejska przeprowadziła się do nowego ratusza, gmina przystępuje do przebudowy remizy przy ul. Świetlicowej, aby przed wszystkim powiększyć główną siedzibę konstancińskiej biblioteki, ale i polepszyć warunki strażakom-ochotnikom


Magistrat właśnie ogłosił przetarg na przeprowadzenie prac. Urzędnicy szacują, że roboty wycenione na około 4 mln zł, potrwają do końca maja 2020.

Do biblioteki w Jeziornie zapisanych jest 1700 osób (to najpopularniejsza wypożyczalnia w mieście. Z niemalże 33 tys. książek na półkach korzystają mieszkańcy trzech dużych osiedli w okolicy.

– Jednak nie ma tu miejsca, żeby dłużej posiedzieć. Kiedy przeniosłam swój gabinet do nowej filii w Skolimowie, mój dawny, niewielki pokój przy Świetlicowej przeznaczyliśmy na kącik z książkami i czytelnią dla najmłodszych – mówi Ewa Rewkowska, dyrektor konstancińskiej biblioteki . – Zdarza się bowiem, że do biblioteki przychodzą ojcowie, żeby spędzić czas z dziećmi, poczytać im, porozmawiać. Biblioteka już dawno przestała być jedynie salą wypożyczeń – podsumowuje.

W Jeziornie brakuje też miejsca na spotkania autorskie, dlatego odbywa się ich niewiele. Jednak jest ta sytuacja się zmieni. Po przebudowie zwolnione przez radę miejską miejsce zajmą regały z książkami, a także kąciki czytelnicze dla dzieci, młodzieży i miejsce do spotkań z autorami książek.

– Zależy nam, żeby w Jeziornie powstała biblioteka z prawdziwego zdarzenia – podkreśla wiceburmistrz Ryszard Machałek.

Przy okazji przebudowy obiektu dla biblioteki, zdecydowanie poprawione zostaną także warunki dla strażaków. W strażnicy od nowa powstaną sanitariaty, szatnia, pomieszczenie socjalne, sala konferencyjna oraz dobudowany będzie garaż na łódź.

1 KOMENTARZ

  1. Biblioteka przy ul. Świetlicowej w środku przeszła lekką modernizację i wygląda lepiej (co widać na zdjęciach) ale oczywiście nie możemy się doczekać zmian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię