Biedronki rozjeżdżana przez ciężarówki. Mieszkańcy szykują się na spotkanie z wójtem

0

LESZNOWOLA W rejonie ulicy Biedronki, która przebiega przez teren gmin Lesznowola i Raszyn budowane są nowe osiedla mieszkaniowe. – Skoro nowe domy powstają po stronie Raszyna, to gmina Raszyn powinna zapewnić do nich dojazd – uważa Andrzej Karasiński, jeden z mieszkańców Lesznowoli


Batalia o wykonanie infrastruktury i utwardzenie Biedronki trwała ponad 10 lat.
Teraz nasza droga jest regularnie rozjeżdżana przez ciężarówki, dowożące materiały do budujących się osiedli – skarży się pan Andrzej. Sprawę poruszaliśmy już półtora roku temu. Wówczas zaczęła się budowa dużego osiedla vis a vis ulicy Salamandry. Mimo że przy wjeździe w Biedronki stoi znak, zakazujący poruszania się po ulicy samochodom ważącym powyżej 3,5 t nikt tak naprawdę go nie przestrzega.
Informowaliśmy gminę oraz policję i nic – skarżył się pod koniec 2021 roku pan Jerzy, inny mieszkaniec. Przez ten czas sytuacja na Biedronki dużo się nie zmieniła. Mimo że mieszkańcy wystosowali kilkanaście pism do różnych instytucji.
Cóż, policja kilka razy tutaj była i nawet zatrzymała paru kierowców ciężarówek, ale skończyło się na pouczeniach – mówi pan Andrzej. – Obiecali, że będą zaglądać tu regularnie, wypisywać mandaty i… na obietnicach się skończyło. Wymienialiśmy też pisma z wójtem Raszyna. Chcemy, aby wymógł na deweloperach wybudowanie dróg dojazdowych od strony al. Krakowskiej.
Mieszkańcy Biedronki dziwią się też, że gmina Raszyn nie przystała na propozycję Lesznowoli i nie dołożyła środków umożliwiających wybudowanie Biedronki na całej długości.
– Oni mają po swojej stronie wąską, gruntową drogę, którą nikt nie jeździ, a my musimy cierpieć – mówi pan Andrzej. – Wójt Raszyna obiecał wprawdzie, że do 2024 roku powstanie zbierająca ruch ul. Piaseczyńska, ale jakoś w te obietnice nie wierzymy… Tym bardziej, że inwestycja ma być etapowana. Uważam, że gmina powinna wymóc na deweloperach, żeby zbudowali drogę, a dopiero potem budowali osiedla. Póki co jest odwrotnie – dodaje.
W poniedziałek 26 czerwca w urzędzie gminy Raszyn ma się odbyć spotkanie, związane z sytuacją na Biedronki. Oprócz wójta Raszyna i niezadowolonych mieszkańców, ma w nim wziąć udział również Mirosław Wilusz, wicewójt Lesznowoli. Początek o godz. 15.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię