Bieg po Dynię już w najbliższą sobotę

0

LESZNOWOLA W sobotę 13 października zapraszamy na kolejną edycję popularnego i lubianego Biegu po Dynię.

Start i meta na stadionie sportowym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lesznowoli przy ul. ul. Szkolnej 6. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.30. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 10.30, a następnie – w godzinach 10.40 – 11.50, odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe. Start biegu głównego, którego dystans wynosi 5 km, przewidziano na godz. 12.00.
Zgodnie z tradycją, każdy biegacz po ukończeniu rywalizacji zostanie poczęstowany dyniową zupą. Zawodnicy, którzy znajdą się na podium, zejdą z niego nie tylko z medalem i nagrodą, ale również z okazałą lesznowolską dynią.
Bieg po Dynię to połączenie rywalizacji sportowej, promocji zdrowego trybu życia i promocji lokalnego produktu jakim jest dnia. Jednak to nie wszytko. Podobnie jak w ubiegłym roku, imprezie biegowej towarzyszyć będzie akcja charytatywna “Dzwonek na obiad” organizowana przez Fundację “Być Bardziej”. Pieniądze ze zbiórki przeznaczane są na dofinansowanie obiadów dla dzieci z najuboższych rodzin. W zeszłym roku podczas Biegu po Dynię fundacja zebrała 3 450 zł, co pozwoliło na sfinansowanie ok. 700 porcji obiadowych dla 3 uczniów, którzy z obiadów korzystali przez cały rok szkolny 20178/2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię