Biegacze amatorzy wsparli rozwój młodych talentów

0

PIASECZNO W Piasecznie odbył się pierwszy wspólny bieg w ramach Global Charity Race 2020. Celem akcji jest wspieranie młodych sportowych talentów, które dzięki fachowej pomocy będą mogły w pełni rozwinąć w przyszłości swój potencjał


Dochód z opłat startowych w Global Charity Race przeznaczany jest na stworzenie Global Academy – wyjątkowej inicjatywy, która ma pomóc uzdolnionym sportowo dzieciom i młodzieży oraz zapewnić im dostęp do profesjonalnej kadry trenerskiej i infrastruktury. Za zebrane pieniądze będą organizowane również obozy sportowe i kupowany specjalny, profesjonalny sprzęt.
– Umówiliśmy się, że wystartujemy wspólnie o godz. 9.30 sprzed stadionu – mówi Maciej Górzyński, trener biegania Fundacji Woodrun (organizator Global Charity Race).
– Warunki pogodowe nie były łatwe, bieg odbywał się w temperaturze około 25 st. C. Na szczęście część trasy prowadziła terenami leśnymi. Odwiedziliśmy popularne w naszej gminie Górki Szymona, kluczyliśmy wzdłuż Jeziorki, a bieg zakończyliśmy na stadionie, „dokręcając” brakujący dystans (10 km) na bieżni. Gratulacje dla wszystkich, którzy przyłączyli się do tej szczytnej inicjatywy.

Tyl./fot. Dariusz Kąkol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię