Biegnij z krewniakami! Sportowo i charytatywnie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wczoraj w sali konferencyjnej urzędu miasta odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca Blood Brothers Run – bieg, który odbędzie się 6 kwietnia. Będzie to nie tylko wydarzenie sportowe i integracyjne, ale także promujące honorowe krwiodawstwo

W Polsce krew potrzebna jest co 15 sekund. Aby zwrócić uwagę na ten problem i zachęcić ludzi do honorowego oddawania krwi, Fundacja Krewniacy oraz Daj Głos zdecydowała się zorganizować wyjątkowy bieg – Blood Brothers Run.

Konferencja w blasku gwiazd

Na czwartkowej konferencji nie zabrakło znanych i znakomitych gości, którzy swoją obecnością wsparli ideę organizacji biegu. Gościem honorowym był płk Józef Małek ps. Tygrys, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny, Żołnierz Wyklęty, który m.in. brał udział w brawurowej akcji, podczas której z 4 na 5 sierpnia 1945 roku żołnierze pod dowództwem Antoniego Hedy „Szarego” odbili więźniów z Kieleckiego więzienia UB. Konferencja zbiegła się w 96. urodzinami ostatniego z żyjących partyzantów „Szarego”. Nie zabrakło urodzinowego tortu i chóralnego odśpiewania „Sto lat”.
– Tylko sto? – zapytał z uśmiechem płk Józef Małek.
– Jeszcze sto! – usłyszał w odpowiedzi i zachęcony burzą oklasków zdmuchnął świeczki na torcie.
Konferencję uświetnił także Andrzej Rosiewicz, który nie tylko mówił do zebranych z właściwym sobie dowcipem, ale także zaśpiewał piosenkę. Wśród sportowców wspierających bieg pojawił się m.in. bokser Norbert „Noras” Dąbrowski prezentując krótką, ale efektowaną walkę z cieniem.

Trzy dystanse

Już 6 kwietnia zawodnicy zmierzą się na trzech dystansach: 2,5 km, 5 km oraz 10 km. Wszystko po to, by każdy – nawet amator mógł pobiec w słusznej sprawie. Trasa biegu zostanie poprowadzona uliczkami urokliwego Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. Biegacze będą pokonywać kolejne 2,5 kilometrowe pętle. Każdy z nich otrzyma czerwoną koszulkę z grupą krwi – razem stworzą krwiobieg.
Wszystkie biegi startują niemalże jednocześnie – najpierw ten na 10 km, 30 min później – 5 km i po kolejnych 30 min – 2,5 km. Ostatni z dystansów przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi. Dzięki zaangażowaniu sponsorów, każde dziecko otrzyma w pakiecie startowym pluszowego misia z grupą krwi.
Oprócz biegów na zawodników czekać będzie miasteczko biegacza usytuowane na ternie Parku Zdrojowego, strefa cateringowa, zabaw oraz relaksu.

Dodatkowe atrakcje

Dodatkowo organizatorzy zapowiadają udział w wydarzeniu znanych osób, takich jak: Michał Milowicz, Marek Siudym, Marcin Najman czy Karolina Nowakowska. Będzie można wraz z nimi zmierzyć się na trasie, a dodatkowo zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Organizatorzy biegu chcą uczynić 6 kwietnia Światowym Dniem Krewniaka. Aby podziękować krwiodawcom za ich dar przygotowali także specjalną zniżkę dla osób posiadających Książeczkę Honorowego Krwiodawcy lub zaświadczenie z ostatniego pobrania krwi. Na takie osoby czeka aż 50 proc. zniżki na pakiet startowy.

Więcej informacji: www.bloodbrothersrun.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię