Big Band dla Frajdy zwycięzcą Beatlemanii

0

LESZNOWOLA Związany z gminą Lesznowola Big Band dla Frajdy zajął pierwsze miejsce na dwunastej edycji Beatlemania Festival 2019 im. Johna Lennona

Na warszawskim festiwalu w części konkursowej Beatlemania zespół zagrał dwa utwory – „All My Loving” i „Lady Madonna”, obydwa w kategorii interpretacji. Pierwszy utwór wykonany był stylu reggae, a drugi – funk. Oryginalne kompozycje zostały w tym przypadku dość mocno przetworzone i posłużyły za inspirację do dopisania nowych części muzycznych i melodyjnych improwizacji. Podczas koncertu finałowego, oprócz wymienionych przebojów, na bis Big Band zagrał z kolei funkowy standard Herbie Hancoka „Bring Down The Birds”.
Byliśmy bardzo mile zaskoczeni niezwykle przychylnym i gorącym przyjęciem zarówno jurorów, jak i publiczności – mówi Tomasz Kłujszo, lider Big Bandu dla Frajdy. – Mówiąc zupełnie szczerze, nie spodziewaliśmy się wygranej. Znając dobry poziom wykonawczy zespołu liczyliśmy jednak dostrzeżenie naszych umiejętności.
Ostatecznie jurorzy docenili oryginalność interpretacji, rozbudowany skład instrumentów z udziałem sekcji dętej, aranżację i wysoki poziom możliwości wykonawczych muzyków oraz dużą ekspresję i energię na scenie.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię