Bim i Kropek polecają się do adopcji

0

PIASECZNO Gmina Piaseczno współpracuje ze Schroniskiem na Paluchu już od trzech lat. To właśnie do warszawskiego schroniska trafiają odłowione z naszego terenu psy i koty. W ubiegłym roku do placówki trafiło 191 psów i 109 kotów znalezionych w gminie Piaseczno.

Prężnie działające schronisko stara się dołożyć wszelkich starań, aby zwierzęta jak najszybciej znalazły nowe domu. Jest jednak grupa psów, które oczekują na adopcję dłużej niż inne. Należą do niej psy duże. Obecnie w Schronisku na Paluchu czekają na adopcję dwa duże psy, które trafiły tam w 2019 r. z terenu gminy Piaseczno. Oba psiaki odwiedziła ostatnio Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak, która serdecznie zachęca do ich adopcji.

– Mam nadzieję, że wśród naszych mieszkańców znajdą się rodziny, które dadzą tym psiakom dom i trochę przestrzeni – mówi Wiceburmistrz.

Bim, znaleziony na terenie Zalesia Górnego, choć jest sporym psem w typie owczarka środkowoazjatyckiego, wykazuje duży respekt i delikatność w kontakcie z człowiekiem. Jest typem leniucha potrzebującego spokojnego domu z ogrodem, bez innych zwierząt. Jak można przeczytać na stronie schroniska ma on nieskazitelne maniery i stara się czekać na toaletę poza miejscem, gdzie odpoczywa. W warunkach schroniskowych to ogromny wysiłek i stres dla psa, dlatego musi jak najszybciej znaleźć dom

fot. Archiwum schroniska

Kropek natomiast, to pies znaleziony przy ul. Sosnowej w Julianowie. Kropek ma obecnie około 4 lata, jest psem dużym i silnym w typie owczarka kaukaskiego. Pomimo swoich gabarytów, to bardzo przyjazny i ciekawski świata zwierzak. Na inne psy reaguje pozytywnie. W kontaktach z ludźmi, nawet nieznajomymi, jest wprost wylewny. Kropek podobnie jak Bim poszukuje domu z ogrodem.

fot. Archiwum schroniska
fot. Archiwum schroniska

Przypominamy, że najlepszym sposobem zapobiegania bezdomności zwierząt jest sterylizacja/kastracja oraz chipowanie naszych zwierzęcych podopiecznych. Gmina Piaseczno co roku oferuje mieszkańcom pulę darmowych zabiegów dla czworonogów.

Kontak do schroniska: 22 868 06 34[email protected]

Biuro Promocji i Kultury 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię