Blok ozdabiają kwiatami! Złodzieje niweczą ich pracę

0

PIASECZNO Przy ulicy Sikorskiego 9 mieszkanki dbają o niewielki ogródek pod oknami ich bloku. Niestety złodzieje regularnie kradną kwiaty

Przed blokiem pani Maria i pani Irena pracują jak mróweczki, sadząc piękne kwiaty i pielęgnując niewielki ogródek. To cenna inicjatywa, która cieszy okno nie tylko mieszkańców, ale także przechodniów.
– To stary blok, więc tym bardziej trzeba dbać o jego otoczenie – mówi jedna z kobiet.
Niestety złodzieje pozbawieni są poczucia estetyki. Ogródek regularnie plądrują i okradają z kwiatów.
– Są wykopywane, a ziemia porozrzucana po chodniku – opowiada pani Irena. Czwarta kradzież, której dokonano w nocy z 13 na 14 sierpnia była najbardziej dotkliwa. Zniknęło aż 40 świeżo zasadzonych kwiatów.
– Sprawę zgłosiliśmy na policję – informuje pani Irena. – Na pobliskim bloku jest kamera monitoringu, mamy nadzieję, że dzięki niej uda się ustalić tożsamość złodziei.
Kobietom jest przykro, że nie szanuje się ich pracy, ani własności wspólnej, która choć na terenie wspólnoty, to jednak współtworzy wizerunek całego miasta.
– Brakuje na naszym osiedlu policyjnych patroli, a jeśli pojawia się straż miejska to tylko po to by wlepić komuś mandat – dodaje jeden z mieszkańców pobliskiego bloku.

CZYTAJ TAKŻE:  Festiwal Pięknej Książki już po raz szósty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię