Blokada na wjeździe do Warszawy. Rolnicy protestują

0

Od rana trwa kolejny dzień protestu rolników w całej Polsce. Jedną z blokad ustawiono na wjeździe do Warszawy od strony południowej w rejonie skrzyżowania ul. Przyczółkowej i zjazdu na trasę S2

– Rolnicy chodzą po przejściu dla pieszych, co kilka minut stojące w korku auta są przepuszczane, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami – mówi nasza Czytelniczka. – Katastrofy nie ma, ale przejazd wydłuża się o 15-20 minut. Protest zabezpiecza policja.

 

Protesty na Mazowszu

Rolnicy mają protestować także w innych częściach naszego województwa, m.in. na DK60 w Makowie Mazowieckim, między miejscowością Modzele a Ostrołęką i oraz na DK10 na rondzie w Sierpcu. Może też dojść do blokady DW577 koło Topólna oraz DW563 Lipowiec Kościelny – Mława. W Radomiu protestujący mogą przemieszczać się od ul. NSZZ Solidarność do ronda Popiełuszki.
Ok. godz. 10 ma rozpocząć się protest w miejscowości Trzebucza (powiat węgrowski). Utrudnień można spodziewać się na DK2 i DK92 w Kałuszynie, Mińsku Mazowieckim i Stojadle. Ma zostać zablokowane rondo w miejscowości Ryczołek (wjazdy na A2), rondo w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej, Wiśniowej i Stanisławowskiej, oraz rondo w miejscowości Stojadła – w ciągu dróg DK92 i DK50. Sama DK50 ma być przejezdna.
– Dla drogi DK2, jadąc od strony Siedlec, zalecany jest objazd drogą 697 przez Liw, Dobre, Stanisławów na dk 50. Dla podróżujących od strony Warszawy zalecamy objazd drogą 637 przez Sulejówek, Stanisławów, a następnie Węgrów i Siedlce – podpowiadają policjanci.

Przeciwko Zielonemu Ładowi

Rolnicy w wielu krajach UE protestują przeciw unijnemu Zielonemu Ładowi. Nie chcą m.in. regulacji w sprawie ugorowania 4 proc. gruntów. Domagają się też zakazu importu niektórych towarów z Ukrainy i zaostrzenia kontroli wjeżdżających do UE. Polscy rolnicy domagają się też utrzymaniu hodowli zwierząt futerkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię