Bloki komunalne przy Świętojańskiej czekają na lokatorów

14

PIASECZNO Budynki komunalne przy ulicy Świętojańskiej i Jerozolimskiej są już praktycznie gotowe. W tej chwili trwają odbiory. Zamknięta jest już lista osób, które trafią do nowych mieszkań


Osoby, które zamieszkają w nowych blokach, wybierano przez pół roku

W budynku przy ul. Świętojańskiej znajduje się 49 lokali, w sąsiadującym z nim bloku przy ul. Jerozolimskiej jest kolejnych 20 mieszkań. Przebiegająca z problemami budowa domów kosztowała gminę ponad 11 mln zł. Teraz inwestycja została już zakończona. Ponadto przy Świętojańskiej pojawił się duży parking dla samochodów i nowe nasadzenia. Kto trafi do nowych lokali? W większości będą to osoby, które zostały wykwaterowane z innych nieruchomości znajdujących się w zasobie gminy, których stan techniczny – delikatnie mówiąc – pozostawiał wiele do życzenia. Chodzi tu o budynki przy ul. Nadarzyńskiej, Puławskiej 20, Kościuszki 15 i 17 czy placu Piłsudskiego. Większość z nich zostanie rozebranych.
– Nowe bloki zostaną zakwaterowane w lutym po zakończeniu odbiorów technicznych – informuje radny Łukasz Kamiński.

TW

14 KOMENTARZE

 1. Skrajna niegospodarność gminy.Powinni kupić im kontenery na obrzeżach miasta-jak inne gminy-oni nic nie szanują i nikogo.
  Już w poprzednich latach uszczęśliwili nas socjalem w tej okolicy. I pojawił się bród i smród.Mieszkańcy komunalni z pieskami przechodzą pod furtkami okolicznych posesji i nie sprzątają po swoich psach,dostali nasadzenia- niszczą je,dostali coś za darmo-brudzą i piją na całego.Sama byłam świadkiem pan 45-50 lat z bloku Jerozolimska-Krótka wyrzucał puszki po właśnie wypitym piwie na posesję narożnego domu przy Świętojańskiej.
  Śmieci lądują gdzie popadnie i wrzaski nocami- kwalifikujące się na wizytę policji.
  Socjal kojarzy mi się z niezaradnością- natomiast o ilości i roczniku aut parkowanych pod SOCJALEM moze sobie pomarzyć zwykły mieszkaniec.Wieczorem panoramiczne plazmy -rzeczywiście są biedni..
  .A mieszkańcy socjalu z wcześniej zasiedlonych- wiadomo, że mają nieruchomości ,które w ostatniej chwili przepisali na matki-rodzeństwo i dostali ów socjal.
  Dziwi mnie tak skrajna niewiedza naszych włodarzy-to przecież mała gmina..

  • Rozumiem pani złość, To samo robią mieszkańcy pobliskich bloków Majowy Zakątek , 1 Maja / Aleja Kalin, tylko ze to nie socjal no ale… Jeden mieszkaniec, krępy, bez włosów, systematycznie wychodzi ł po żonę i potrafił opróżnioną puszkę po piwie na słupie latarni zostawić albo obok na chodniku. Zwracam mu uwage, a on na to ze nie ma śmietnika. Jest, 50 m dalej. Dla hrabiego ze wsi jakiejś pewnie z wielkopolski albo innej to juz za daleko. Dlatego zostawia innym pod oknami, to nic ze obok tego kosza zaraz bedzie szedł…
   Na trawniku wzdłuż 1 Maja – drogi dojazdowej na stadion mamy niezly syf.
   Praktyki w stylu zaniżanie dochodów, by dostac mieszkanie czy przepisywanie nieruchomości na kogoś innego – standard jak Polska długa i szeroka. I ja i pani i inni finansujemy takie bezczelne skur…nstwo…

 2. Takie piękne miejsce i zasiedlą znowu brudasami…Niedługo będzie strach wyjść z domu. Dookoła już zamieszkałych bloków tylko brud i wrzaski.
  Nad Jeziorką zrobili wysypisko a przecież wybudowali im nowe śmietniki.
  Wolałbym podatki przeznaczyć na schroniska dla zwierząt a nie na pomoc takim osobom. Niczego nie uszanują i tak wszystko zniszczą i będą chcieli nowe..

 3. Mam nadzieję że do nowych mieszkań trafią lokatorzy którzy będą o nie dbali a nie tacy którzy za dwa lata doprowadzą je do ruiny. Bieda nie musi równać się z patologią.

 4. Nowe mieszkania powinni dostać ludzie dotknięci wydarzeniami losowymi lub mniej zaradni życiowo ale nie patologia i nie mówimy o wyrównaniu szans. Jeżeli mówimy o wyrównaniu szans to oni swoją już mieli bo posiadali mieszkania komunalne i wiemy jak o nie dbali. Jeżeli nie dbali wcześniej nie będą i dzisiaj. Gmina powinna pomagać znaleźć pracę a nie tylko dawać gotowca. Jak nie chce pracować to niech nie żre. Nie ma zgody podatników na takie trwonienie pieniędzy.
  W tym terenie jak komuś chce pracować to pracę znajdzie. Wielu przezywa przyjezdnych że słoiki ale oni przyjeżdżają z rodzinami lub bez wynajmują mieszkania za które słono płacą i pracują. Jak się chce to można.

  • Jak zwykle zniszczą to co dostaną i jeszcze zdemolują okolicę.
   Rzeki żal a drzewa przecież zniszczą jak poprzednie z nasadzeń. Nawet do śmietników brudów nie wrzucają tylko obok a ich audi czy bmw -pod SOCJALEM chyba nikogo już nie dziwi…
   WYCHODZI NIEGOSPODARNOŚĆ GMINY I UKŁADY.
   o uciążliwości takiego sąsiedztwa nawet nie wspomnę-szczerze współczuję Państwu ze Świętojańskiej.

 5. Piękny duży parking dla mieszkańców bloków komunalnych. Każdy ma po 2 samochody ??? Normalni ludzie ciężko pracują a „dziadostwo” żeruje….. Współczuję sąsiadom.

 6. Niech ni idą do pracy a nie wszystko daj, bo mam dzieci, to trzeba było myśleć a nie patologia wszystko ma za darmo a ludzie co chcą żyć normalnie muszą podatki płacić maja tak że nie starcza im od wypłaty do wypłaty.

  • Skąd pomysł że tylko takie wybory mamy ? Może zróbmy tak żeby sprowadzali sie ludzie którzy wniosą coś pozytywnego do naszej okolicy. Straszenie islamistami którzy przyniosą robaki i choroby zostaw Kaczyńskiemu.

 7. Powinny dostać te mieszkania osoby które są w ciężkiej sytuacji. Moja siostra mwychowoje sama córkę i wypowiedzieli jej teraz wynajęcie i potrzebuje takiego mieszkania by móc się podział gdzieś z dzieckiem jest na liście oczekujących A do tej pory nie ma żadnego odzewu. A w gminie ja nie informują tylko olewaja. Proszę o informację zwrotną co w tej sytuacji może zrobić

 8. Nie wszyscy z tych ludzi to brudasy,pijacy itp. Owszem może i większość ale są zapewne i normalne rodziny nie A społeczna,która chcą żyć normalnie,pracują i szanują to co mają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię