Błoto zalewa mieszkańców Widnej w Zalesiu Górnym. Remont ulicy w przyszłym roku?

0

PIASECZNO Mimo że mieszkańcy ulicy Widnej o remont drogi starają się od kilku lat, nadal znajduje się ona w fatalnym stanie. – Mamy dość życia w błocie – mówią zdesperowani ludzie. – Zaapelowaliśmy do burmistrza o pomoc, mamy nadzieję że ta droga wreszcie zostanie poprawiona


– Nasza droga jest skrótem do cmentarza i każdego dnia jest rozjeżdżana przez samochody – mówi Barbara Jakubowska, jedna z mieszkanek. – Wielokrotnie apelowaliśmy do burmistrza, prosząc go o pomoc i utwardzenie drogi. Niestety, jak do tej pory bezskutecznie. W końcu złożyliśmy petycję, którą podpisało kilkadziesiąt osób.
Pani Barbara pokazuje nam zdjęcia drogi z ostatnich kilku dni. Wszędzie błoto, dziury i kałuże. – W okolicy większość dróg zostało już utwardzonych, jak np. równoległa do Widnej ulica Szeroka – dodaje. – A my nie możemy normalnie żyć. Cała ta sytuacja jest dla nas upokarzająca…
– Nawet z psem wyjść nie można, bo wraca ubłocony do połowy – skarży się pan Roman. A inni sąsiedzi podkreślają, że wiele osób chodzi Widną do przystanku autobusowego. Błoto sprawia, że idą do pracy w brudnych butach.
Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego informuje, że w tym roku droga nie będzie remontowana. – Jeśli radni przyznają środki, być może będzie można zrobić to za rok – mówi.
– W tym roku będziemy chcieli zrobić dokumentację wykonawczą, a w przyszłym roku utwardzić Widną asfaltem – deklaruje radny Łukasz Kamiński.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię