Bobrowiec wreszcie ma nowy chodnik! A to dopiero początek

2

PIASECZNO Kończą się prace związane z budową chodnika wzdłuż ulicy Mazowieckiej w Bobrowcu. W tym roku w tej części gminy planowane są inwestycje o wartości ponad 8,5 mln zł


Przy chodniku w Bobrowcu trwają ostatnie prace wykończeniowe

Wcześniej wzdłuż ulic Mazowieckiej i Bobrowieckiej zostało zainstalowane nowoczesne, energooszczędne oświetlenie ledowe, które kosztowało około 400 tys. zł. W tym roku ma rozpocząć się m.in. budowa ul. Skalnej i Przyjaznej (łączny koszt inwestycji to 2 mln zł) oraz remont ulicy Bajecznej, przewidujący uzupełnienie oświetlenia, utwardzenie drogi i wykonanie odwodnienia (prawie 1,4 mln zł). Oświetlenie powstanie także na placu sołeckim przy ul. Kormoranów (80 tys. zł). Z kolei na placu rekreacyjno-sportowym ma powstać za 150 tys. zł boisko do koszykówki z syntetyczną nawierzchnią. Sen z powiek mieszkańców od lat spędza także fatalny stan ulicy Głównej, najważniejszej arterii miejscowości. W tym roku ma zostać opracowany projekt przebudowy drogi na odcinku od ul. Bobrowieckiej do Mazowieckiej (przy Groszku). Inwestycja zaplanowana na ten i przyszły rok ma kosztować łącznie około 5 mln zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. A wzdłuż ulicy Nowej w Starej Iwicznej nie ma i nie będzie… Pani wójt już nawet nie obiecuje, że go zrobi. Bo kasa gminy LesznoJola świeci pustkami.
    Time to say good bye.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię