Bohaterski policjant uratował starszego mężczyznę z płonącego domu

2

PIASECZNO – Jego pomoc uratowała mi zdrowie, a może o życie. Ocalił dom od całkowitego spalenia – dziękuje 81-letni mieszkaniec Jesówki, którego dom stanął w płomieniach. Na ratunek przybył mu policjant z Piaseczna asp. Paweł Hejduk

W domu 81-latka 20 stycznia wybuchł pożar, który błyskawicznie się rozprzestrzenił. Starszy mężczyzna, ratując się, uciekł na balkon i krzyczał z całych sił o pomoc. Ogień zajmował coraz większą część domu i zbliżał się do mężczyzny.
Policjant z Piaseczna asp. Paweł Hejduk jechał w tym czasie na służbę. Gdy zauważył gęsty dym zatrzymał się i usłyszał wołanie o pomoc. Ważna była każda sekunda. Natychmiast ruszył w kierunku pożaru. Wyważył zamkniętą furtkę i dostał się na balkon, z którego ewakuował starszego pana. Policjant wezwał straż i pogotowie.
– Zachowanie asp. Pawła Hejduka zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek – ocenia Komena Powiatowa Policji w Piasecznie. – Kolejny raz pokazaliśmy, że policyjnym mottem ,,Pomagamy i chronimy” kierujemy się w naszej codziennej służbie obywatelom.

KPP/AB

Więcej o pożarze: 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię