Boisko w Mirkowie coraz bliżej, prace zaczną się już w lipcu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstanciński samorząd konsekwentnie rozwija infrastrukturę sportową w naszym mieście. Władze gminy podpisały umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Mirków. Wartość inwestycji to ponad 687 tys. zł. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

Przybędzie kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym razem na osiedlu Mirków w Konstancinie-Jeziornie. Na gminnej działce przy ul. Anny Walentynowicz, naprzeciwko publicznego przedszkola i żłobka, stanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Zakres prac

Inwestycję zrealizuje firma AK Sport Andrzej Gniado z Okuniewa, która jako jedyna wystartowała w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec czerwca, wkrótce ruszą prace budowlane. Nowe boisko, o wymiarach 30,60 m × 17,00 m, będzie mieć sztuczną nawierzchnię poliuretanową. Całość zostanie ogrodzona piłkochwytami i oświetlona sześcioma latarniami z energooszczędnymi żarówkami typu LED.

Koszt inwestycji

W ramach inwestycji od północnej strony powstanie też chodnik z kostki brukowej, zapewniający dojście do obiektu. Pojawią się również ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość prac będzie kosztować ponad 687 tys. zł. Wykonawca na realizację umowy ma czas do 22 października 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię