Boom budowlany pod Warszawą. Jakie mieszkania są prawdziwym hitem?

3

PIASECZNO/POWIAT Ruch na rynku nieruchomości przypomina ten sprzed 12 lat. Mieszkania rozchodzą się jak świeże bułeczki, i to nie tylko w dużych miastach. Na terenie powiatu piaseczyńskiego najlepiej sprzedają się lokale małe, które przeważnie kupowane są pod wynajem


W podwarszawskich miejscowościach przeważają segmenty i zabudowa szeregowa

W tej chwili dużo inwestycji realizowanych jest nie tylko na terenie Piaseczna (tu cena metra kw. mieszkania zawiera się w przedziale 6-7 tys. zł), ale również gmin Lesznowola, Góra Kalwaria i Tarczyn, gdzie cały czas jest jednak sporo taniej. W Piasecznie, Górze Kalwarii i Tarczynie powstają budynki wielomieszkaniowe, na terenach podmiejskich deweloperzy budują głównie domy wolnostojące, segmenty oraz budynki w zabudowie szeregowej.

Budują w Zamieniu

Intensywnie zabudowują się w tej chwili tereny wzdłuż planowanej trasy S7, która – zgodnie z rządowymi zapowiedziami – ma powstać do 2021 roku. Sporo inwestycji powstaje zwłaszcza w Zamieniu, gdzie buduje m.in. firma White Stone Development (inwestycja Zielone Zamienie).
– Zakończyliśmy budowę trzech pierwszych budynków mieszkalnych, w których znajduje się w sumie 66 lokali – mówi Leszek Chłuda z WSD. – Do końca 2020 roku chcemy zbudować 13 trzypiętrowych domów. Mamy tam 18 ha terenu,więc potem będziemy pewnie budować dalej.
Inwestycja White Stone Development jest realizowana w rejonie ul. Waniliowej i Zakładowej, gdzie wkrótce gmina Lesznowola wybuduje szkołę podstawową. Osiedle jest otoczone starodrzewem i ma być ogrodzone. Proponowane klientom mieszkania mają powierzchnię od 36 do 75 m kw., a średnia cena jednego metra kw. nie przekracza 5 tys. zł. W budynkach są windy, miejsca postojowe dla samochodów znajdują się na zewnątrz. Lokale oddawane są w stanie deweloperskim – bez podłóg, drzwi wewnętrznych i białego montażu. Aneksy kuchenne połączone są z pokojami dziennymi.
Przy ulicy Jedności w Lesznowoli powstają natomiast Apartamenty Koniczyna, które spełniają wymogi rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Lokale o powierzchni od 82 do 88 m kw. mają od trzech do pięciu pokoi . Ich ceny w programie „MdM” zaczynają się już od 280 tys. zł (od 3250 zł za m kw.). Mieszkania mają balkony lub ogródki. Za miejsce postojowe dla samochodu należy dopłacić dodatkowo 15 tys. zł.

A może Góra Kalwaria?

Wiele nowych mieszkań powstaje także w rejonie Góry Kalwarii. Jednym z prężniej działających na tamtejszym rynku deweloperów jest firma Ekodom. W mieście stawia ona budynki wielorodzinne, pod miastem (m.in. w Kątach i Sierzchowie) preferuje segmenty i zabudowę szeregową.
– Mieszkania w mieście oddawane są tylko w stanie deweloperskim – informuje Joanna Musiałek z firmy Ekodom. – Najlepiej sprzedają się lokale o powierzchni do 40 m kw., które kupowane są przeważnie pod wynajem. Dla siebie klienci szukają jednak nieco większych mieszkań. Ceny za metr kwadratowy zawierają się w przedziale 4-4,2 tys. zł. W każdym lokalu są wnęki szafowe oraz salony z aneksem kuchennym. Oddzielnych kuchni nie mamy w ofercie, bo klienci o nie nie pytają.
Mimo dużego zainteresowania mieszkaniami na terenie Góry Kalwarii i okolic, tu ceny są jeszcze w miarę przystępne. Pewną barierą powstrzymującą kupujących może być jednak nienajlepsze skomunikowanie gminy z Warszawą. Sytuacja zmieni się pewnie, kiedy zapowiadanej przebudowy doczeka się wreszcie droga 79.

Tanga buduje w Tarczynie

O wiele lepszą lokalizacją pod względem szybkiego dostania się do stolicy jest bez wątpienia Tarczyn. Buduje tam m.in. firma Tanga, oferująca mieszkania w zabudowie wielorodzinnej (3-piętrowe domy z podziemnymi garażami) przy ul. Pocztowej.
– Mamy w ofercie lokale o powierzchni od 45 do 74 m kw. – mówi Rafał Chrzanowski z Tangi. – Najlepiej sprzedają się oczywiście te najtańsze. Ceny za metr wynoszą od 4,1 do 4,4 tys. zł.
Lokale dostępne są w stanie deweloperskim, w większości z nich kuchnie łączone są z salonem, we wszystkich zostawiono miejsce na szafy wnękowe. W budynkach są zainstalowane windy zjeżdżające do poziomu podziemnego garażu. Za miejsce w garażu trzeba dopłacić 20 tys. zł, a poza budynkiem (na zewnętrznym parkingu) – 8 tys. zł.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Jak ode mnie gratulacje dla wybrańców np. skody fabii jako żony i toważyszki bo biorąc pod uwagę koszty dojazdu na nic wicej (poza kredytem) ich stać nie będzie,a czas poświęcony zakończy życie prywatne na grzecznym dojechaniu do kwatery w Tarczynie,Mszczonowie-taki los niewolnika „czegoś”

  2. Ach te artykuły sponsorowane 😉 Świetnie, że budują, ludzie będą mieli gdzie mieszkać. Szkoda tylko, że nie budują infrastruktury do tych osiedli – dróg, chodników itd. Sama trasa s7 nie pomoże 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię