Bracia Cugowscy dadzą w lipcu koncert w Tarczynie!

0

TARCZYN Tegoroczne Dni Tarczyna będą wyjątkowe, a to między innymi za sprawą wieczornej gwiazdy. Od piątku wiadomo, że 6 lipca na zakończenie imprezy plenerowej usłyszymy Braci


Historia zespołu założonego przez Piotra i Wojciecha Cugowskich rozpoczęła się w Lublinie w 1997 roku. Wtedy to zdecydowali się oni na pierwszy wspólny występ akustyczny. Jednak za oficjalny początek zespołu uznaje się rok 2001. Zaledwie rok później Bracia zdobyli główną nagrodę w kategorii Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej  w Opolu, gdzie zespół wykonał utwór „Nie Jestem Inny”. Pierwszy album „Fobrock” Bracia nagrali w 2005 roku. Z niego pochodziły takie utwory jak „Szara Twarz” (utwór zdobył tytuł „Rockowego Hitu Dekady” w 2010 roku) czy „Niczego Więcej”. A w 2007 roku utworem „Jeszcze Raz” zespół wywalczył, jako jeden z nielicznych na polskiej scenie muzycznej, nagrody podczas Sopot TOPtrendy Festival 2007 we wszystkich czterech kategoriach: Główną, Internautów, Dziennikarzy oraz Miasta Sopotu.

„Jeszcze Raz” zawiera drugi krążek zespołu – „Zapamiętaj” (2009). Niedługo po premierze zdobył on status bestsellera. Na swoim koncie Bracia mają także płytę z coverami największych przebojów grupy Queen („Tribute To Queen”) oraz album „Zmienić Zdarzeń Bieg” (2013) składający się z takich późniejszych przeboje jak „Nad Przepaścią”, „Wierzę w Lepszy Świat” oraz „Parnassus”.

Bracia mają na swoim koncie występy zagraniczne. W 2008 roku zespół zagrał na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii podczas imprezy PKO BP London Live 2008 – Polish Music Festival. W listopadzie 2012 zespół odbył trasę koncertową po USA i Kanadzie. Piotr i Wojtek Cugowscy niejednokrotnie współpracowali z muzykami światowego formatu. W 2002 roku Piotr wystąpił u boku Garou, w 2005 roku Piotr i Wojtek zagrali z Tommym Aldrigem (ówczesnym perkusistą Whitesnake) podczas festiwalu perkusyjnego w Opolu, a w 2011 roku Piotr wykonał wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) „Pieśń Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena, podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Obecny skład zespołu: Piotr Cugowski – śpiew; Wojciech Cugowski – gitara, śpiew; Tomasz Gołąb – gitara basowa; Jarosław Chilkiewicz – gitara i Bartłomiej Pawlus – perkusja.

Fot. Rafał Masłow/ Sony Music Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię