Brakuje wody. PWiK: namawiamy mieszkańców do jej oszczędzania

2

PIASECZNO – Wieczorami wysychają nam krany – skarży się Paulina Gładysz, mieszkanka ul. Poniatowskiego. – Najgorzej jest po godz. 20


Pani Paulina poinformowała nas, że podczas upałów, przez około trzy godziny dziennie, mieszkańcy ul. Poniatowskiego są pozbawieni wody.
– Wspólnota mieszkaniowa twierdzi, że to dlatego, że ludzie podlewają ogródki – mówi kobieta. – Nie wiem, czy to prawda. Może mogliby państwo sprawdzić, jak to jest u nas z zaopatrzeniem w wodę…?
Udało nam się skontaktować z Pawłem Wojciechowskim, prezesem dostarczającego wodę Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
– W tym roku mamy mało sygnałów, że dzieje się coś niedobrego – wyjaśnia prezes Wojciechowski. – W ubiegłym roku w wielu obszarach gminy rzeczywiście brakowało wody. Ale w kwietniu uruchomiliśmy stację przy ul. Żeromskiego, która rozwiązała większość naszych problemów.
Prezes podkreśla, że okresowe problemy z wodą mogą wprawdzie podczas upałów występować, ale są to przypadki incydentalne.
– Prosimy mieszkańców, aby – oczywiście w miarę możliwości – oszczędzali wodę – mówi Paweł Wojciechowski. – Warto zrezygnować z podlewania ogródków w godzinach wieczornych. Pranie też można odłożyć na noc, lub na rano. Susza panuje w całym kraju i musimy ją jakoś wspólnie przetrwać – dodaje szef PWiK-u.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  ZGK skontrolował wodomierze. Mieszkańcy czują się poszkodowani

2 KOMENTARZE

  1. Na Puławskiej 32E w Piasecznie też wiecznie brakuje wody od 20-23 no wątpię żeby ludzie podlewali tyle ogródki Gdzie można to zgłaszać

  2. Szczerze mówiąc, to wszystko jedno… Woda na osiedlu Orężna jest okropna… Ta kranówką nie nadaję się do picia… Woda jest strasznie twarda, pozostawia rudy osad na sprzętach AGD, pozostawia osad na szklankach i do tego ma brzydki zapach… PWiK Piaseczno pobiera tylko i wyłącznie opłaty… Samo PWiK to jakaś porażka – kontakt z Klientami/Odbiorcami nie istnieje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię