Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Oliwii Wiencek

2

PIASECZNO  W rozegranych w Olkuszu Mistrzostwach Polski Żaczek w tenisie stołowym wystąpiły dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Return Piaseczno – Oliwia Wiencek i Hanna Kosińska

Na szczególną uwagę zasługuje występ Oliwii, która z zawodów wróciła jako medalistka. W grze podwójnej (w parze z Łucją Kobosz z Rzeszowa) sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Polski. Indywidualnie również była blisko awansu do strefy medalowej, jednak w ćwierćfinale przegrała z Aleksandrą Nawrocką i ostatecznie zakończyła turniej w przedziale miejsc 5-8.
Brązowy medal Oliwii to pierwszy krążek z imprezy Mistrzostw Polski dla tenisistów stołowych z z Piaseczna od ośmiu lat – cieszy się Maciej Chojnicki, trener i zawodnik UKS Return Piaseczno.
Za nami również piąty turniej Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym, a XXIV edycja całej imprezy jest już na półmetku. W ostatnich zawodach z cyklu wzięło udział 168 uczestników, a od początku tego roku sklasyfikowano aż ponad 500 graczy. Startujący, oprócz gier turniejowych, mogli również wziąć udział w konkursach oraz loterii – koszulkę aktualnego Mistrza Polski Jakuba Dyjasa wylosował Patryk Dubiniak. Na najwyższym stopniu podium stawali tym razem: kat. Skrzat – Martyna Sochocka, kat. Dzieci – Zakhar Mittla, kat. Dzieci-Pro – Antoni Skrzeczkowski, kat. Junior – Julia Balcerzak, kat. Junior-PRO – Kacper Weikum, kat. Amator – Grzegorz Pławski, kat. Open – Jacek Mitas oraz kat. Deble – Jacek Mitas/Karol Matyjek.
Najbliższy turniej odbędzie się 18 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego 20.

Tyl.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię