Brudna woda w Jeziorce. Co jest przyczyną?

5

POWIAT/TARCZYN – Po raz kolejny zatruwana jest rzeka Jeziorka – zaalarmował nas pan Mariusz, nasz czytelnik. – Tym razem ścieki płyną rzeką Kraską, prawdopodobnie z oczyszczalni w Kobylinie


Rzeka Kraska bierze swój początek w Małej Wsi w powiecie grójeckim. Bieg kończy w Nowych Raciborach (gm. Tarczyn), wpadając do Jeziorki.
Obecnie woda poniżej ujścia Kraski jest w kolorze ołowiano-szarym, ma praktycznie zerową przejrzystość i charakterystyczny zapach szamba – informował w sobotę nasz czytelnik. – To nie jest pierwszy raz, bo zrzuty ścieków w tym rejonie zdarzały się już wielokrotnie. Przeważnie dzieje się to w piątek wieczorem lub gdy jest wyższy poziom wody. Do poniedziałku, kiedy można podjąć jakieś działania, woda już się oczyszcza. Wielokrotnie zgłaszałem taki stan rzeczy różnym służbom, ale nikt nie był tym zainteresowany… Mam jednak pełną dokumentację związaną z poprzednimi zgłoszeniami i chętnie ją udostępnię.
Udało się nam skontaktować z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu, który zarządza oczyszczalnią ścieków w Kobylinie.
W ostatnim czasie nie mieliśmy żadnych awarii, oczyszczalnia działa bez zarzutu – poinformował nas jeden z pracowników.

TW

5 KOMENTARZE

 1. „W ostatnim czasie nie mieliśmy żadnych awarii, oczyszczalnia działa bez zarzutu – poinformował nas jeden z pracowników”
  =========================
  Ten pracownik z pewnością mówi prawdę. Jeśli ścieki płyną wprost do Kraski, to trudno o awarię.
  Słyszałem też teorię, że żaby się w tej rzeczce bardzo rozmnożyły i strasznie srają.

 2. Była prezes PZW 17 ,trzymała rękę na pulsie.Kiedy był problem to do skutku tropiła-efektem były kontrole powyżej i poniżej ujęcia zakładu o którym mowa.To są twarde dowody na sprawstwo.
  Dokumentacja istnieje nadal.Wystarczy alert w tej sprawie -proponuję do PZW i nasi dzielni strażnicy lub osoby upoważnione pobiorą tradycyjnie próbki.Może Policja się włączy?
  Tylko-Szanowna Redakcjo zamiast zajmować się kontynuacją,zadowala Was zajawka.
  A Pan Rosa jako radny ,z pewnością udzieli pomocy.
  TYLE.Zdobycie powyższych info zajęło mi ok 5 min.Służę pomocą panu Tomaszowi Wójcikowi.

 3. do redakcji;
  na początku roku zgłaszałam do Was problem zanieczyszczenia rzeki i nawet zdjęcia dużych ilości śniętych ryb.Nic nie zrobiliście.Więc teraz może dla odmiany zrobicie coś do końca ?
  Za chwilę będą sypać solą nie piachem i solą TYLKO OGROMNĄ ILÓSCIĄ GRUBEJ SOLI.na drogach gruntowych przy Jeziorce też.
  Gdzie spłynie TA rozpuszczona sól ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię