Budowa kanalizacji doskwiera mieszkańcom. Jak długo potrwają uciążliwości?

3

PRAŻMÓW Trwa układanie sieci kanalizacyjnej w Ustanowie i Krupiej Wólce, co powoduje uciążliwości dla mieszkańców i kierowców. – Kiedy wreszcie skończy się ten koszmar? – zastanawia się pan Robert, nasz czytelnik. – Często jeżdżę ulicą Główną przez Ustanów do Zalesia Górnego. Nie dość, że wszędzie są dziury, to jeszcze czasami na drodze robią się zatory


Jest to już drugi etap prac kanalizacyjnych prowadzonych przez gminę Prażmów w rejonie Ustanowa, Krupiej Wólki i Kędzierówki. Prace te obejmują nie tylko ułożenie rur, ale też m.in. modernizację przepompowni ścieków w Uwielinach.
Niestety, inwestycja ta ciągnie się od miesięcy i powoduje liczne utrudnienia na drodze z Uwielin do Zalesia – mówi nasz czytelnik. – Błoto, dziury, problemy z przejezdnością – tak można pokrótce podsumować to, co się tam teraz dzieje. Trzeba naprawdę bardzo uważać, żeby nie uszkodzić sobie samochodu…
– Realizowane roboty kanalizacyjne idą zgodnie z przyjętym harmonogramem – zapewnia Jan Adam Dąbek, wójt Prażmowa. – Prace mają planowo potrwać do końca czerwca, ale być może uda się zakończyć je wcześniej. Główny rurociąg jest już gotowy, teraz wykonawca realizuje przyłącza boczne na ulicach odchodzących od magistrali.
Po zakończeniu prac na ulicy Głównej zostanie wykonana nakładka asfaltowa.

TW

3 KOMENTARZE

  1. A co z tym niebezpiecznym i wąskim chodnikiem przy ulicy, są plany naprawy? Kolejna kwestia to woda w rowie przy głównej, która utrzymuje się prawie przez cały rok, da się to udrożnić, oczyścić w profesjonalny sposób, posprawdzać przepustowość, powymieniać zbyt wąskie rury pod dojazdami na posesje(jakieś oczyszczanie było, ale mało efektywne). Ustanów jest najbardziej atrakcyjnym miejscem w gminie przez bliskość kolejki, ale musza iść za tym inwestycje w infrastrukturę. Pozdrawiam ciepło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię