POWIAT Do Suntago Wodnego Świata we Wręczy koło Mszczonowa – wedle zapowiedzi inwestora – wybierzemy się wiosną 2019 roku. Jednak prace wykończeniowe w kompleksie, którego budowa ma pochłonąć 150 mln euro – zostaną wykonane jeszcze w tym roku


Suntago Wodny Świat jest pierwszym etapem Park of Poland, który będzie największym parkiem rozrywki w Europie Środkowej, ulokowanym na około 400 hektarach oddalonych o 40 km od Warszawy.

Najdłuższa zjeżdżalnia w Europie

Inwestor systematycznie informuje, co zostało zrobione na 20-hektratowym placu budowy parku wodnego (obok którego będzie 100-hektarowe jezioro). W kwietniu mają być zakończone prace związane z budową stropów do poziomu zero (w powstałych pomieszczeniach zostaną zamontowane urządzenia m.in. do filtrowania wody basenowej). Kończy się również przygotowywanie fundamentów oraz płyt betonowych dwóch największych basenów (główny będzie liczył 1000 m kw.), ruszyło też zbrojenie terenu pod wykonanie parkingów. Niebawem do pracy ma przystąpić wykonawca konstrukcji stalowych, który zamknie budynek, co pozwoli na rozpoczęcie prac wykończeniowych.

Na teren budowy już dowieziono Green Mambę, czyli pierwszą zjeżdżalnię wodną. W kompleksie – w ramach wodnej dżungli – będzie ich w sumie 30 (o łącznej długości 3,2 km) dla osób w różnym wieku. Najdłuższa zjeżdżalnia (w Europie!) będzie liczyła 320 metrów, tyle co wysokość wieży Eiffla. Elementy, z których zostaną złożone mają być przywiezione w 140 tirach.

W słoneczne dni rozsuną dach

Prace budowlane rozpoczęły się w maju ubiegłego roku i postępują imponująco szybko

W Suntago (co oznacza w języku esperanto „słoneczny dzień”) będzie można korzystać także z łaźni termalnych, basenów mineralnych, kompleksu spa oraz ponad dziesięciu różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria. Wszystkie atrakcje pogrupowane zostaną w trzech strefach: Relax (baseny i ogród o powierzchni 20 tys. m kw., który zostanie obsadzony 700 prawdziwymi palmami), Saunaria (strefa fitness) oraz Jamango (wodna dżungla ze zjeżdżalniami). W kompleksie na odwiedzających będzie czekało 2,5 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 tys. szafek ubraniowych. Do obsługi parku wodnego zatrudnionych zostanie około 600 osób. Park wodny będzie gotowy, by przyjąć 15  tys. gości dziennie (inwestor liczy, że będą wśród nich także goście z sąsiednich krajów), około milion rocznie.

Później hotele i centrum konferencyjne

W ramach Park of Poland inwestor, którym jest Global City Holdings – ten sam, który prowadzi w Polsce sieć kin Cinema City planuje wybudować jeszcze m.in. parki tematyczne, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce oraz apartamentowce.

Na miejsce będzie można dojechać z Warszawy (i Piaseczna) autostradą A2 lub szosą ekspresową S8 w ciągu niecałej godziny. Kto nie może się doczekać, żeby zobaczyć, jak Suntago Wodny Świat będzie wyglądał, powinien wybrać się do niemieckiego Aquaparku Therme Erding (największego tego typu obiektu na Starym Kontynencie), który był wzorem dla tego we Wręczy.

Fot. Materiały inwestora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię