Budowa skrzyżowania, utrudnienia w ruchu na DK79

3

PIASECZNO W związku z przebudowa skrzyżowania w Żabieńcu na DK79, od poniedziałku należy spodziewa się utrudnień. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy

W ramach budowy skrzyżowania drogi krajowej nr 79 z ulicą Główną w Żabieńcu i ulicą Polną w Siedliskach od poniedziałku 9 maja wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na DK 79.

Wjazd i wyjazd z ulicy Głównej (Żabieniec) będzie zamknięty, natomiast w ulicę Polną (Siedliska) będzie można tylko wjechać. Wyjazd nie będzie możliwy.
Planowane zakończenie robót  to połowa września 2022 r.

Wytyczono objazdy

Objazd dla mieszkańców Żabieńca został wytyczony przez Jesówkę do ronda na ul. Żródlanej, dalej Pionierów w Zalesiu Górnym przez Chojnów do DK 79, natomiast dla mieszkańców Siedlisk ulicą Polną i Sielską do ronda w Chylicach i dalej ulicą Starochylicką do DK 79.

Trasy i rozkłady jazdy autobusów ulegną od poniedziałku zmianie:

L23 skierowanie na trasę zmienioną wraz z zawieszeniem podjazdów w obu kierunkach do przystanków GŁÓWNA 01 i KOŚCIÓŁ 02 w Żabieńcu:

• w kierunku krańca JASNA:

URZĄD MIASTA – … – Księcia Janusza I Starego – Droga Krajowa 79 – Polna – Sielska – … – JASNA

• w kierunku krańca ZGODA:

JASNA – Długa – Starochylicka – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Księcia Janusza I Starego – … – ZGODA

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

1. STAROCHYLICKA 01,

2. TRZECIAKOWSKICH 01,

3. KRÓLIKA 01,

4. GOŁĘBIA 01,

5. POLNA 01 i 02,

6. KOŚCIÓŁ 02,

7. GŁÓWNA 01.

Uruchamia się funkcjonowanie przystanku POLNA 51 zlokalizowanego na Drodze Krajowej 79 przed skrzyżowaniem z ulicą Ruczajową około 180 metrów przed lokalizacją podstawową, który będzie obowiązywał jako warunkowy („na żądanie”) na trasach linii L23L24 i L25 w kierunku krańców JASNA / KAZIMIERZOWSKA / CHYLICE / RYNEK.

Od dnia 9.05.2022 r. linia L23 będzie kursowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy, a linie L24 i L25 według zaktualizowanych rozkładów jazdy.

3 KOMENTARZE

  1. Czyli do połowy września totalny korek w tym miejscu a potem i tak nic się nie zmieni, nad tą drogą ciąży jakieś fatum. Każde kolejne pomysły usprawnienia przejazdu DK79 dają odwrotny skutek od zamierzonego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię