Budowa strzelnicy ze środków MON? Powiat nie jest zainteresowany

7

Radny Sergiusz Muszyński złożył interpelację w spawie udziału powiatu piaseczyńskiego w programie Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”. Władze powiatu uważają jednak, że wydatki na budowę strzelnicy są zbędne

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie” przewiduje wsparcie finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego, które zachcą zainwestować w budowę strzelnicy.
Program stanowi odpowiedź rządu na zwiększające się zainteresowanie społeczeństwa sportem strzeleckim oraz kwestiami bezpieczeństwa, zaś jego celem strategicznym jest odbudowa umiejętności strzeleckich – podniósł w swojej interpelacji radny Sergiusz Muszyński.
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs ofert na dofinansowanie budowy strzelnic. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie z MON nawet do 80 proc. wartości inwestycji.
W przypadku 100 metrowej strzelnicy można uzyskać nawet do 800 tys. zł dofinansowania, zaś w przypadku strzelnicy 200 metrowej nawet do 1,2 mln złotych – informuje radny Sergiusz Muszyński.
Termin nadsyłania ofert mija 20 lutego.
To jest zbędny wydatek – uważa starosta Ksawery Gut. – Poza tym nawet gdybyśmy chcieli ubiegać się o te pieniądze to musielibyśmy mieć zabezpieczone środku w budżecie na tę inwestycję. Nie braliśmy jej pod uwagę, więc nie ma możliwości byśmy ubiegali się o dotację z MON – uzasadnia.
Nie musimy tego robić jako samorząd ponieważ inwestorzy prywatni są zainteresowani prowadzeniem strzelnic na naszym terenie – dodaje wicestarosta Zdzisław Lis. – Wystarczy, że wydamy pozwolenie na budowę – kwituje.
Za relatywnie niewielkie pieniądze można byłoby uzyskać profesjonalny, nowoczesny i bezpieczny obiekt, spełniający normy dla szkolenia policji i wojska, organizacji proobronnych czy klas mundurowych – podkreśla radny Sergiusz Muszyński. – Niestety, nierzadko prywatne strzelnice takich norm nie spełniają. Ta inwestycja służyłaby więc również naszemu bezpieczeństwu.

Adam Braciszewski

7 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra inicjatywa radnego Muszynskiego. Ten radny ma zreszta duzo dobrych pomysłów. Odnoszę wrazenie ze powiat ich nie realizuje tylko dlatego ze starosta nie lubi Muszynskiego i PiS

  • To kolejny niewypał tego pana – podczas kampanii wyborczej były obiecywane podróże szynobusem z Konstancina do Warszawy. Ten poroniony pomysł pojawia się przed każdymi wyborami – nikomu niepotrzebna bardzo droga i nieefektywna inwestycja.

 2. “Strzelnica w powiecie” – czekam na program “psychiatra dla każdego”, szczególnie dla tego kto tego typu programy wymyśla.

   • Mam to w dupie, też jest mową nienawiści? Mam nadzieję,że przyjdą czasy,gdy pozamykają w Tworkach kretynów indoktrynujących tak powszechnie nasze społeczeństwo np.takimi “patentami” jak “mowa nienawiści”

    • to była ironia błyskotliwy inteligencie. Lewacy tyle mówią o mowie nienawiści a sami stosują wobec PiS coś co tak nazywają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię