Budowa Wąskiej ma kosztować 4 mln zł. Czy w gminie nie ma pilniejszych inwestycji?

5

LESZNOWOLA Gmina otrzyma 3,8 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład na budowę ulicy Wąskiej w Woli Mrokowskiej. Biorąc pod uwagę niewielkie znaczenie strategiczne drogi, informacja ta oburzyła wielu mieszkańców. Radni z Koalicji Obywatelskiej zapytali wójt Lesznowoli, co zdecydowało o wyborze akurat tej inwestycji


Kilka dni temu podano do publicznej wiadomości wyniki pierwszej edycji programu Polski Ład. W Lesznowoli rząd dofinansuje kwotą 3,8 mln zł budowę ulicy Wąskiej w Woli Mrokowskiej (gmina dołoży do inwestycji 200 tys. zł). Dofinansowania nie otrzymały rozbudowa CEiS-u w Mysiadle oraz sieci gminnych dróg, w tym Poprzecznej, Sadowej i Kieleckiej. Wybór Wąskiej zaskoczył wielu mieszkańców, ale też część radnych. Radni z Koalicji Obywatelskiej wystosowali do wójt Lesznowoli dwie interpelacje, w których pytają m.in. jakie były kryteria wyboru inwestycji do programu Polski Ład, ile osób jest zameldowanych przy Wąskiej oraz dlaczego rada gminy nie została poinformowana o inwestycjach zgłoszonych do programu. Radni z KO poprosili o listę inwestycji, które mają zgodę na realizację (Wąska ma pozwolenie na budowę i jest w pełni uzbrojona) oraz listę dróg, będących w trakcie projektowania.
Pikanterii całej sytuacji dodaje fakt, że przy Wąskiej mieszka radny Piotr Osiński. W związku z tym pojawiły się głosy, że to on lobbował za zgłoszeniem tej drogi do rządowego programu.
Nie brałem udziału w przygotowaniu dokumentacji do zgłoszenia tej drogi do programu, z którego gmina otrzymała dofinansowanie, a wszelkie inne stwierdzenia są pomówieniem – twierdzi radny. – O wszystkim dowiedziałem się już po fakcie. Niczego nie załatwiałem, a z osobami które twierdzą inaczej spotkam się w sądzie.
Zapytaliśmy radnego, czy uważa, że droga rzeczywiście ma strategiczne znaczenie.
Bez komentarza – ucina radny.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jak narazie wszystkie ulice budowane w 2021 to fuszera szybko tanio co innego w projekcie co innego na koniec.W przetargach oferty 1m2 budowanej ulicy ponad 400zl jak to mozliwe jak srednia cena 1m2 z kostki brukowej to od 120 do 150zl na gotowo.

  2. Radny może i nie brał udziału, ale wiele wskazuje, że żona już tak, bo pracuje w Referacie Dróg i Mostów Gminy Lesznowola… A kto zgłaszał wniosek o dofinansowanie? Referat…

    • Brzydko pachnie 🙂 Za takie pieniądze to chyba w całej gminie można by zrobić zastawki na rowach melioracyjnych aby spowolnić spływ wody po deszczach. Żeby miała szansę wsiąknąć w ziemię.

  3. Nie ma się czym podniecać. Żadnego dofinansowania z rządowego programu Polski Ład najprawdopodobniej nie będzie, bo cały ten program to tzw. dzielenie skóry na niedźwiedziu. Ten niedźwiedź to kasa z UE, której albo w ogóle nie będzie, albo będą jakieś grosze, bo przecież PiS nie zrezygnuje z „reformy sądownictwa”, a UE z kolei nie będzie hojnie dawać pieniędzy reżimowi, który konsekwentnie podporządkowuje sobie sądownictwo i ma w głębokim poważaniu zarówno prawo, jak i sprawiedliwość.
    Radny Osiński obejdzie się więc smakiem. Jego Wąska pozostanie tak samo wąska i bylejaka, jak była. Drogi o „strategicznym znaczeniu” także pozostaną wąskie i bylejakie.

    P.S. „Znaczenie strategiczne drogi”. No, no! Redaktor TW chyba mentalnie zmierza w modnym obecnie kierunku militaryzmu. Panie redaktorze, spuść pan powietrze! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię