Budowa wiaduktu na Karczunkowskiej wkracza w fazę finałową

4

LESZNOWOLA W związku z korkami tworzącymi się w Nowej i Starej Iwicznej kierowcy coraz częściej patrzą tęsknym wzrokiem w kierunku ul. Karczunkowskiej, gdzie powstaje nowy wiadukt


Kierowcy wciąż mogą korzystać z tymczasowego przejazdu znajdującego się około 200 m na południe od budowanego wiaduktu

Od dwóch lat monitorujemy przebieg prac, związanych z budową nowej konstrukcji drogowej przy stacji PKP Jeziorki.
– Wykonawca wybudował najazdy po obu stronach wiaduktu – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. – Obecnie trwają prace drogowe od strony ulicy Puławskiej (strona wschodnia) oraz roboty mostowe na od strony ul. Kurantów (strona zachodnia). Liczymy, że wykonawca z końcem miesiąca odda do użytku drogę równoległą do wiaduktu, biegnącą od przejazdu kolejowo-drogowego do ulicy Karczunkowskiej (strona zachodnia), co umożliwi rozpoczęcie kolejnej fazy inwestycji.
Prace przy wiadukcie powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zostanie on oddany do użytku.

TW

4 KOMENTARZE

  1. 2 lata trwa budowa wiaduktu. W sumie krótko, jeśli weźmie się pod uwagę że remont kładki dla pieszych na Puławskiej trwał 3 lata…

  2. Na Al. Kalin w Piasecznie też był gotowy wiadukt, no i potem się zaczęło, dokumentacja, błędy ip. itd. niezgodność z projektem i tak ponad rok nie można było z niego korzystać, a Piaseczno tonęło w korkach.

  3. Zaplanowano wiadukt ale zapomniano o mieszkańcach robiących zakupy w Biedronce. Jak przejazd zostanie uruchomiony piesi nie dostaną się na drugą stronę wiaduktu do sklepu.

  4. Mieszkamy po północnej stronie wiaduktu ,koło peronu1. Prowadzi do nas nieutwardzona droga od miejsca budowy. Toniemy w błocie. Nikt o nas nie pamięta. Tylko samochodem można przejechać, brudząc go niemiłosiernie. Budowlańcy dosypują ciągle piachu na części wjazdu przez budowę. Dla pieszych to karkołomne zadanie przebrnąć przez to błoto (na naszym wjeździe największe). Inwestorze popraw nam ten wjazd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię