Budują dach nad boiskiem. To nie będzie zwykły balon

6

PIASECZNO Nad sztucznym boiskiem na stadionie miejskim powstaje właśnie od dawna planowane zadaszenie. Innowacyjna kopuła powinna być gotowa na początku lipca


Zadaszenie ma kosztować około 1,8 mln zł

Budowa zadaszenia ruszyła kilka dni temu. W tej chwili wokół boiska ze sztuczną nawierzchnią ustawiane są ogromne słupy z klejonego drewna. Na dach i boki konstrukcji zostanie naciągnięta potem półprzezroczysta, dwuwarstwowa membrana.

Między wewnętrzną a zewnętrzną warstwę powłoki zostanie wtłoczone powietrze, które będzie pełniło funkcję izolacji – mówi Łukasz Kamiński, który nadzoruje inwestycję.

Boki konstrukcji będę pneumatycznie podnoszone do wysokości 4 m, aby w okresie letnim zapewnić wentylację. Szczyty i dach mają być wykonane na stałe – nie będą podnoszone ani opuszczane. Pod kopułą ma zostać zamontowane nagłośnienie oraz sztuczne oświetlenie.
– Budowa zadaszenia powinna potrwać jakieś 2,5 miesiąca – informuje Marek Frącz, dyrektor zawiadującego stadionem miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Fajnie gdyby Pan Mark Frącz pomyślał o mieszkańcach okolicznych bloków… By nie sprawiać im więcej problemow
    2 Reflektory ustawione na ulicę a nie teren stadionu które świeca mieszkańcom w okna tak mocno że przeswietlaja rolety i zasłony, nieskończone przeklenstwa piłkarzy wyraźnie niosą się po okolicy ( szczególnie wieczorne rozgrywki seniorów gdzie wciąż k i Ch słychać…) zero jakichkolwiek informacji o uciążliwych halasliwych remontach czy budowach. Koszenie trawy, walenie młotami kopary io 7 rano. Całoronocne hałasliwe walenie maszyn agregatów lodowiska, obrzydliwy betonowy płot wiecznie obszczywany przez kibiców i grających. Kultura fizyczna buhahahahha Żałosne że nikt tego nie widzi i nie zarządza jakością obsługi stadionu…

  2. Ten obiekt ma ponad 90 lat, był tu zanim wybudowano bloki. Gratulacje za wybór lokalizacji na mieszkania. Współczuć ludziom ale jak to mówi moja babcia ” widziały galy co brały”. Siódma rano to nie jest już cisza nocna. U mnie pod blokiem libacje są cale noce w wakacje. Policja-zero reakcji, do 6 telefonu nie odbierają, a o 6.10 mówią że już po ciszy nocnej. Jedni mają prawa inni obowiązki. Cóż chyba się wyprowadzę, bo jak z tym walczyć, uderzę pijusa a odpowiem za człowieka. Ja rano do pracy a oni sił nabierają na kolejne picie.

  3. Zeby nie było zamkniete dla ludzi bo juz ciezko znalezc miejsce gdzie mozna zagrac z dziecmi w pilke
    przydało by sie jeszcze pare boisk bo ich jest mało brak boisk w Jazgarzewie Kamionce Bobrowiec Zalesie
    tam nie ma gdzie z dziecmi isc pograc w pilke !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię