Budują drogi, aż miło

0

PIASECZNO W tej chwili na terenie gminy realizowanych jest aż 15 inwestycji drogowych. 11 dotyczy dróg gminnych, 3 powiatowych i jedna drogi wojewódzkiej


Postępy w pracach drogowych omówił podczas ostatniej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Robert Widz. Jeszcze około dwóch miesięcy ma potrwać budowa ul. Urbanistów bis i modyfikacja fragmentu ul. Urbanistów. Skończyła się już budowa Wiśniowej i Tukanów na Ptasim Osiedlu, gdzie wykonywane są oznaczenia pionowe i poziome. Nie wszystkim mieszkańcom podobają się rozwiązania komunikacyjne wprowadzone w rejonie Tukanów.
Liczyliśmy, że ul. Bociania zostanie połączona z Tukanów. Tak się jednak nie stało – mówi pan Dariusz, nasz czytelnik. – Dodatkowo przy wyjeździe z ul. Bocianiej w Jarząbka można skręcić tylko w prawo. Jest to kolejne utrudnienie dla wielu osób, które aby dojechać do domu muszą nadrabiać sporo drogi.
Cały czas trwają prace na księdza Marka, alei Kasztanów, Głogowej, a także w rejonie szkół w Złotokłosie i Głoskowie (Szkolna i Millenium). Wkrótce ma ruszyć też remont ul. Polnej w Chylicach. Z planowanych inwestycji powiatowych warto wspomnieć o przebudowie odcinka Sielskiej, wybudowaniu odcinka Kolejowej (chodzi o łącznik między Orężną, a Słoneczną) i wykonaniu odcinka trasy rowerowej od Zielonej w Chylicach poprzez Starochylicką do Dworskiej. Ważną inwestycją realizowaną przez województwo jest budowa chodnika w Bogatkach, na który od lat czekali mieszkańcy tej miejscowości.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię