GÓRA KALWARIA Przed byłymi „koszarowcami”, które zamieniają się w hotel oraz mieszkania do wynajęcia rozpoczęła się budowa parkingu, a także nasadzenia nowej zieli. Czy nowe miejsca postojowe będą ogólnodostępne?


W centrum miasta często nie ma gdzie pozostawić samochodu. Stąd mieszkańcy żywo interesują się nowo powstającymi miejscami postojowymi. A budowa tych wzdłuż ul. Dominikańskiej, przed “koszarowcami” zapowiadana była od lat.

– Na razie nie planujemy zamykania parkingu, kiedy powstanie. Jednak miejsca na nim będą przeznaczone w pierwszej kolejności do obsługi dzierżawionych przez nas budynków powojskowych – tłumaczy Władysław Grochowski, pełnomocnik Fundacji Leny Grochowskiej, która przeprowadza inwestycję (i jednocześnie prezes spółki dewelopersko-hotelarskiej Arche).

W jednym z wydzierżawionych budynków pokoszarowych (w tym bliżej centrum miasta) powstanie dwugwiazdkowy hotel z około setką pokoi i restauracją. W sąsiednim – mieszkania na wynajem głównie przeznaczone dla repatriantów z Kazachstanu, których fundacja sprowadzi do Polski. Potomkowie Polaków wywiezionych w okresie stalinizmu, będą zatrudnieni w nowym hotelu.

Wedle zapowiedzi sprzed kilku miesięcy, hotel miał być gotowy wczesną jesienią. Władysław Grochowski obawia się jednak, że termin jego otwarcia się opóźni. – Mamy problemy z przyłączeniem mediów, chodzi głównie o prąd. Procedury z tym związane są bardzo przewlekłe i nie mamy na to wpływu – tłumaczy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię