Budynek komunalny w centrum miasta zmienił się w melinę. Jaka będzie jego przyszłość?

1

PIASECZNO W opustoszałym budynku komunalnym zlokalizowanym między ulicami Warszawską i Zgoda wczoraj wieczorem wybuchł pożar. Walające się butelki po alkoholu i zdewastowane wnętrze wskazuje, że nie brakuje tam nieformalnych lokatorów. Jaka będzie przyszłość tej nieruchomości?

Pożar wybuchł tuż przed godziną 23. Na miejsce przyjechało 5 zastępów straży pożarnej (3 JRG i 2 OSP) oraz podnośnik. Strażacy sprawdzili czy w budynku nie przebywają osoby, a następnie przystąpili do akcji gaśniczej. Łącznie wzięło w niej udział 20 ratowników. Pożar udało się opanować na tyle szybko, że użycie podnośnika okazało się zbyteczne.
– Prądy gaśnicze wprowadziliśmy przez klatkę schodową – mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – W pomieszczeniu na poddaszu płonęło łóżko i meble. Ogień przeniósł się drewnianą konstrukcję dachową. Jako przypuszczalną przyczynę pożaru dowódca akcji wskazał podpalenie.
Na miejscu pożaru byli też nasi reporterzy. Nie zapuszczali się w zadymioną część budynku, gdzie wciąż pracowali strażacy, ale bez przeszkód weszli do pozostałych pomieszczeń, od strony ulicy Warszawskiej. Zdewastowane meble i butelki po alkoholu wskazywały na to, że opuszczony budynek komunalny zmienił się w pijacką melinę. Dziś co prawda wejście i część okien zostało zabezpieczonych przez pracowników gminy, ale łatwo przewidzieć, że wkrótce mogą one zostać sforsowane i kto wie czy w najbliższych tygodniach strażacy nie będą mieli kolejnych okazji do interwencji. Zagrożenie pożarem budzi szczególny niepokój ze względu na lokalizację pustostanu. Ogień łatwo może się przenieść na sąsiadujące budynki.
Jaką przyszłość czeka ruderę zlokalizowaną w centrum miasta?
– Zagospodarowanie tego terenu wymaga uzgodnień z konserwatorem – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Nie myślimy o sprzedaży, ale o zagospodarowaniu tego miejsca w taki sposób by służyło mieszkańcom. Być może uda się to zrealizować z wykorzystaniem kapitału prywatnego. Szukamy praktycznych przykładów i możliwości. Myślę, że do wakacji wykrystalizuje się jakiś pomysł.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

  1. W takim stanie dom komunalny, a pomysł na zagospodarowanie, ma się ukształtować. Są to nowatorskie zasady gospodarowania mieniem gminy,czekam na wyniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię