GÓRA KALWARIA Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński przypomina o przestrzeganiu zakazu kąpieli w niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Na terenie gminy góra Kalawia nie ma kąpielisk oraz miejsc, w których można się bezpiecznie kąpać!


Z analizy danych Komendy Głównej Policji wynika, że do utonięć dochodzi najczęściej na niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Co roku w Polsce tonie średnio 500 osób. W tym roku, tylko w maju, zginęło w ten sposób 40 osób. Główne przyczyny tragedii to niezmiennie brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz kąpiel po spożyciu alkoholu.

W 2014 roku we wszystkich miejscach, gdzie wcześniej funkcjonowały tzw. “dzikie kąpieliska” zostały ustawione znaki zakazu kąpieli.

Każdy, kto korzysta z miejsc niedozwolonych do kąpieli musi pamiętać, że robi to na własną odpowiedzialność narażając własne zdrowie i życie – tak o zakazie przypomina Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dariusz Zieliński.

Wykaz kąpielisk oraz miejsc wykorzystywanych do kąpieli w województwie mazowieckim można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię