Burmistrz chce rozmawiać z mieszkańcami o płatnym parkowaniu na ul. Fabrycznej i Szkolnej

14

PIASECZNO Burmistrz zaprasza do rozmowy w sprawie Strefy Płatnego Parkowania na odcinku ulic Fabrycznej i Szkolnej, chce przedstawić wszystkie argumenty i wysłuchać mieszkańców.

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na wniosek kupców ma służyć większej rotacji miejsc postojowych, a tym samym ułatwić klientom zaparkowanie. Mieszkańcy, którzy muszą lub chcą dotrzeć samochodem do centrum miasta, łatwiej znajdą miejsce postojowe, z którego dodatkowo przez pierwsze 45 minut można korzystać bezpłatnie (trzeba jedynie z parkomatu pobrać tzw. bilet zerowy).

Chcemy w ten sposób ratować przestrzeń naszego miasta przed degradacją – tłumaczy burmistrz Daniel Putkiewicz. – Dodatkowo poprawiamy jakość przestrzeni publicznej, remontujemy chodniki, sadzimy drzewa, chcemy dbać o zieleń. Myślę, że udowodniliśmy to modernizując ulicę Puławską.

Dotychczas większość miejsc przy sklepach i punktach usługowych wzdłuż ulicy Puławskiej było zajmowanych na wiele godzin czy nawet dni. Wobec tego trudno było znaleźć wolne miejsce i zaparkować, by zrobić zakupy, udać się do lekarza czy wykupić receptę. Bez klientów sklepy i punkty usługowe będą upadały.

CZYTAJ TAKŻE:  Zbiórka krwi przed urzędem, nie zapomnijcie!

Czy chcemy, aby w mieście funkcjonowały tylko salony gier i noce punkty sprzedaży alkoholu? – pyta retorycznie burmistrz. Dodatkowo przy ul. Fabrycznej problem ze znalezieniem miejsca postojowego mają przyjeżdżający do przychodni pacjenci lub ich opiekunowie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby zamieszkujące budynki sąsiadujące ze Strefą Płatnego Parkowania korzystały dotychczas z tych miejsc bezpłatnie. Problem w tym, że miejsca te zajmą chętni z ulicy Puławskiej czy Warszawskiej, a w przypadku ul. Szkolnej dojdą pracownicy Domu Seniora czy biur starostwa przy al. Róż. Dostęp dla mieszkańców będzie utrudniony – podkreśla burmistrz.

Dlatego gmina zapewnia mieszkańcom sąsiadujących ze Strefą Płatnego Parkowania budynków możliwość wykupienia rocznego abonamentu w kwocie jedynie 10  zł miesięcznie (120 zł rocznie). Uprawnia on do korzystania z miejsc w zasięgu trzech parkomatów najbliższych danego domu czy mieszkania, czyli praktycznie całej ulicy Fabrycznej czy objętego strefą fragmentu ul. Szkolnej.

CZYTAJ TAKŻE:  Zbiórka krwi przed urzędem, nie zapomnijcie!

Niezbędne formalności można załatwić w biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Sierakowskiego 1. Oczywiście wszyscy nadal mogą korzystać z miejsc postojowych obok miejsca swojego zamieszkania bezpłatnie po godzinie 18.00 oraz w weekendy.

Burmistrz zapewnia, że jest otwarty na uwagi mieszkańców i zachęca do spokojnego przemyślenia tego ważnego dla mieszkańców i całego miasta tematu.

W poniedziałek 18 października 2021 roku od godz. 15.00 burmistrz zaplanował dyżur na ulicy Fabrycznej.

– Będę rozmawiał z mieszkańcami, zapraszam Państwa serdecznie – mówi Daniel Putkiewicz. Do mieszkańców ulic Fabrycznej i Szkolnej  został też skierowany list od Burmistrza, który powinien w najbliższych dniach trafić do Państwa skrzynek pocztowych.

Uwagi można również przesłać mailem na adres [email protected] lub złożyć w kancelarii urzędu – formularz (.docx, 11.7 KB)

14 KOMENTARZE

  • Nom mamy tu paru takich co lubią to i to nie sarkazm, jest paru imbecyli którzy to popierają bo im się nie powodzi to inni musza za to płacić

 1. Panie Burmistrzu, o 15-tej w poniedziałek to ja jestem w pracy. Trochę słabą godzinę Pan wybrał na rozmowy. Chyba że o to chodziło, żeby jednak chętni do rozmowy się nie znaleźli?

 2. O nowy listonosz… Może teraz wszystkie przesyłki będą doręczone skutecznie i na czas…

  Co do poruszanej kwestii, to faktycznie po tej wsi nie da się poruszać autem i będzie jeszcze gorzej, ale z drugiej strony mieszkańcy nowego budownictwa zwykle nabywając mieszkanie muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami za wykupienie miejsca postojowego pod blokiem bądź w garażu, często za kilkanaście tysięcy. Stawka 120 zł i tak wydaję się dość preferencyjna, ale niestety w naszym kraju wszyscy są roszczeniowi i uważają, że jak coś dotychczas było za darmo, to powinno tak być nadal. Reasumując nie ma o co zbytnio robić szumu. Dopóki włodarz nie wybuduje porządnego parkingu, to nadal miejsc nie będzie… Tak się zmienia świat, jedni (niby) dają i rozdają świadczenia, a drudzy po nie sięgają do kieszeni…

  Panie Burmistrzu tak czy inaczej nie zasłaniałbym się tą „dobrocią” i nie wycierał nią sobie… Wszyscy dobrze wiemy o co chodzi… Na początku kolejna firma z polecenia dorobi się na stawianiu znaków i parkomatów… Co Pan zamierza w sprawie PKP/Towarowej/przeładunku/Budokruszu? Może firma Budokrusz pokryje koszt budowy parkingu w związku z nadmiernym eksploatowaniem dróg publicznych, gminnych?

 3. Prośba do ewentualnych uczestników spotkania. Proszę zadać burmistrzowi jedno pytanie kto jest właścicielem parkomatów. To może bardzo dużo wyjaśnić. Czytając wypowiedź burmistrza poczułem się jak za komuny. Tłumaczono wtedy, ze co prawda żywność drożeje ale za to parowozy będą tańsze. najpierw robi się bałagan na Puławskiej a teraz aby go pokryć rozszerza się strefę płatnego parkowania.

 4. Płacisz podatki to chyba już wystarczająco za opłacenie miejsca dla mieszkańca. Więc skąd ta wysokość opłaty za wyrobienie karty dla mieszkańca? 120 PLN kosztuje obsługa urzędasa i wydrukowanie karty? Ktoś umie to wytłumaczyć? Na co ta kasa idzie? Dlaczego w Warszawie może być 30 PLN za rok? Czas najwyższy się przemeldować do Warszawy chociaż tam tylko wynajmuje, bo tutaj to zero korzyści, a szkoda dawać takim gospodarza …

  • Podatki zdaję się płaci każdy – jeden tu, drugi tam… Nie wiem jak jest to rozwiązane w Warszawie, ale zdaję się, że życie tam jest jeszcze droższe – jedno jest tańsze, drugie jest droższe… 10 zł to nie jest jakiś majątek… Środki te powinny zasilać fundusz z którego finansowana byłaby budowa nowych parkingów (z zastrzeżeniem, że powinno być to transparentne i dostęp do informacji o wysokości funduszu powszechnie dostępny)… Nie róbmy tragedii… Na osiedlach nowego budownictwa, koszt miejsca postojowego jeszcze kilka lat temu to koszt ponad kilkunastu tysięcy złotych (nie wiem jak dziś).

   Te miejsca nie są prywatnymi miejscami mieszkańców pobliskich bloków, a każdy rości sobie do nich prawo… To kuriozum!

   • Niczym Ci mieszkańcy, którzy skarżą się na brak terenów zielonych i to że nie mogą wyjść z pieskiem na spacer. Ci najchętniej urządziliby tereny zielone na terenach prywatnych. Tereny te są notorycznie zanieczyszczane (fajerwerki, śmiecie, odchody) i zwykle uprzątnięcie ich spoczywa na właścicielu.

    Ta roszczeniowość… 500+, miejsce postojowe i jeszcze komputer dla każdego…

   • A co ma piernik do wiatraka ? Przy szkolnej jest stare budownictwo i nie było wtedy budowanych miejsc parkingowych. Świat się zmienia a ludzie tam mieszkający muszą gdzieś zaparkować. Zapewne gdyby kupowali nowe mieszkanie to by wykupili miejsce postojowe, tutaj nie mają takiej możliwości.
    Burmistrzowi wydaje się, że robi przysługę dla miasta, a odbiera mieszkańcom jedyne miejsce gdzie mogą niedaleko swojego mieszkania zaparkować.
    Sama strefa nie jest złym pomysłem. Może nawet lepiej dla tych mieszkańców. Ale wysokość opłaty rocznej dla mieszkańca jest nieuzasadniona. Pomimo iż to 'tylko’ 10 PLN miesięcznie. Tyle kosztuje urzędas i wydrukowanie karty parkingowej?
    Fundusz na parkingi powinien być ze środków z parkometrów przyjezdnych do strefy, a nie mieszkańców.
    Argument Putkiewicza, że w Warszawie 30 PLN to stara cena jest śmieszny.
    Już nie wspominając o różnych strefach, z różnymi zasadami… Takie pomysły to tylko Putkiewicz z Widzem mogą wymyślić 🙂

 5. Burmistrz podchodzi do tematu rozsądnie ale mieszkańcy i tak nie zrozumieją. Szkoda tylko że spółdzielnie same nie wybudują parkingów za pieniądze tych mieszkańców tylko gmina ma budować za wspólne. Ale tak też by się nie zgodzili bo czynsz by podrożał

 6. Czytam, czytam i nagle coś mnie zaskoczyło.
  Jakież to biura starostwa znajdują się przy al. Róż, bo nie kojarzę?
  A może starostwo już tak napęczniało pracownikami, że pan Gut planuje stworzenie kolejnej filii, placówki czy jak tam zwał?
  Na Chyliczkowskiej nie da się czegoś dobudować? Wkopać się głębiej albo pięterko dostawić? Najlepiej na tej części od frontu po dawnym komitecie PZPR, bo pewnie najsolidniej pobudowana.

 7. Burmistrz uruchamia biura w budynku na Szkolnej 20 a do tego wybudował w miejscu przedszkola osrodek dla emerytów nie zapewniając ani jednego dodatkowego miejsca parkingowego. Niegospodarność? Brak kompetencji? Beztroska? A może po prostu złośliwość?
  Warto wspomnieć, że aktualnie na Szkolnej 15 – 20 na ok 30 miejsc parkingowych przypada ponad 100 mieszkań. Co w takiej sytuacji dają parkomaty? Tego burmistrz nie napisał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię