Burmistrz Daniel Putkiewicz podsumowuje rok 2022

1

PIASECZNO Zapraszamy na krótką przejażdżkę i spacer z burmistrzem Danielem Putkiewiczem po gminie Piaseczno.

 

– Mimo odczuwalnych jeszcze skutków pandemii COVID-19 oraz kolejnej niespodziewanej sytuacji kryzysowej związanej z wojną w Ukrainie, w 2022 roku zrealizowanych zostało wiele zadań oraz inwestycji, które wpłyną pozytywnie zarówno na rozwój gminy, jak i postrzeganie Piaseczna jako dobrego miejsca do życia – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

W tym czasie udało się m.in. zrealizować wiele kluczowych inwestycji drogowych. Otwarty został Dom Seniora będący prawdziwym centrum aktywności senioralnej. Kończy się remont budynku “Starej Plebanii” z przeznaczeniem na Muzeum Piaseczna. Na ukończeniu jest modernizacja dawnej strażnicy OSP, gdzie zlokalizowane będzie muzeum sztuki współczesnej. Trwa rewitalizacja dworku “Poniatówka” w parku miejskim, gdzie będzie działać filia Muzeum Piaseczna. Wkrótce rozpocznie się także modernizacja “Domu Zośki”. Gmina przygotowuje się również do projektu przebudowy “Starej Mleczarni”.

Opracowane zostały też duże projekty sportowe, jak nowy basen, modernizacja Stadionu Miejskiego w Piasecznie czy stadionu w Żabieńcu. Realizowanych jest też szereg programów mających poprawić jakość życia. Projekty proekologiczne pod wspólnym hasłem “Piaseczno dla klimatu”, czy program “Piaseczno odNowa”, mający uatrakcyjnić jakość przestrzeni publicznej, poprawić bezpieczeństwo oraz wprowadzić więcej zieleni w ścisłym centrum miasta.

Po perturbacjach covidowych w pełnej skali powróciła oferta kulturalna i sportowa dla mieszkańców.

– Mamy nadzieję, że mimo kryzysu energetycznego i kryzysu finansów publicznych oraz postępującej inflacji uda nam się utrzymać tempo rozwoju i pozytywnych zmian w 2023 roku – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

 

Biuro Promocji i Kultury

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię